Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Türkiye'de ortak ATM dönemi

neresi güzel !!! ben 4 gün önce başka banka atm sinden 600 TL gibi para çektim ertesi gün ekstre ye baktım 4.25 TL kesinti yapmış... Yazık günah bu rakam !

o ortak nokta abi 1 Ekim'deki uygulama farklı..

abi yine güzel değil ki siz şimdi atm'lerin önünde oluşacak olan sırayı düşünün :)

ATM ortak ama komisyonlar farklı
Yeni sistem tüketici için büyük kolaylık getiriyor. Ancak, 10 lira çekimde 4 lira ücret alınıyor
23 Eylül 2009 Çarşamba, 12:52

1 Ekim’de, ATM hizmeti veren bütün bankaların (toplam 26 banka) ATM’leri ortak kullanıma açılıyor. Tüketiciler için büyük kolaylık getirmesi beklenen sistemin şu andaki eksiği ise bankaların bu işlem karşılığında alacağı ücretlerin birbirinden farklı olmasında yatıyor. Tüketici her yerde kendi bankasının ATM’sini bulmak sorunundan kurtulacak ve hangi bankaya ait olursa olsun en yakın ATM’den para çekebilecek. Türkiye’de bulunan 22 bin 973 ATM’nin tamamı sisteme katılıyor.

Sistemin altyapısı için 2 yıl çalışan Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) Genel Müdürü Sertaç Özinal, 11 Eylül’de yapılan ilk basın toplantısında, eskiden olduğu gibi başka bankanın ATM’sinde işlem yapıldığında ücret ödeneceğini açıklamıştı. Özinal, Milliyet’e yaptığı açıklamada da bu konunun bankaların kendi uygulamalarına bağlı olduğunu söyledi.

Yeni sistem bu ücretlerin miktarı, oranı konusunda bir standart getirmiyor. ‘10 lira çekimde 4 lira ücret’ gibi şikâyet konularında yenilik yok. Hangi bankanın daha az aldığını bilen tüketici daha az ücret ödeyecek

bunlar onun karına olacak gene 3 onlara 1 bize hep böyle.... kardeş payı....

İşim olmaz böyle ortak noktalarla 10 liraya 4 lira komisyon mu olur be :mad:

bu haber kac yılından kalma? zaten bu uygulama benım bılgıdım vardı gecen sene ben kullanıyordum akdenızde bulamadım mı baskasından alıyosun zaten yazıyor ortak nokta dıe ama sanırım faız eklıyo cozemedım tam

ya bu işe girerken zaten boşa girmezler

arada olan yine vatandaşa olcak

Geri
Üst Alt