Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tüm 2.0TFSI'ların dikkatine!!!

Floydian

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir 2.0TFSI sahibi arkadaşımın tavsiyesi ile yakıt pompası iticisi denen parçayı değiştirdim. Bu parçayı Fabrika revize etmiş ve güçlendirmiş. Parça egzantrikten gücünü alarak benzini regüle ediyor. Zamanla yıpranan bir parça. Motorun içinde olmasına rağmen dışardan ulaşmak çok kolay max. 15 dakika. Eğer bu parça revize edilmemişi ile değiştirilmezse motor içinde kırılıp motoruda beraberinde kırma riski varmış. Hatta cupralardan biri öyle olmuş. Haberiniz olsun.. :)

fabrıkanın bunu aktıvasyon la degıstırmesı lazım o zaman ucretsız olarak

Evet öyle olması lazım. Ama doğuş otoyu aradığımda benzin pompası iticisi diye 'o ne?' vb. gibi cevaplar aldım. Adamlara parça kodunu verince akılları başlarına geldi..

ben 2 sene once 2003 model range rover ı servıste goturup taaaa sıfır zamanından kalan aktıvasyonları yaptırdım ıste dogus oto bu kadar zavallı bır servıs malesef

Windows işletim sistemi gibi paso güncelleme geliyo artık arabalara.
Nefret ediyorum teknolojik arabalardan..

doğuş bunu biliyor ama işlerine gelmiyor ne hikayeler var neler
bilgi için teşekkürler elbette bilmeyenler olacaktır ama bu yeni birşey değil yaklaşık 1.5 senedir tüm bültenlerde özellikle audi ve vortex de yazıldı tfsi sahipleri bunu bilir ama nedense 90 liralık parçayı değiştirmekte acele etmezler bugün yarın derken iş işten geçer
ama normal update edilmemiş ellenmemiş stok araçlarda 10-15 k değiştirmek kaydıyla sorun teşkil etmez yüklü ve benzin pompası yüksltilmiş yada apr pompa takılmış araçlarda baskı fazla olduğu için 2000 de bir fincan iticiyi değiştirmekte fayda vardır yoksa fincan kırılır egzantrikten motora gide zincir piston subap hepsini ele alırsın haydee komple motor
önlem amaçlı stok arabalarda 10-15 k bir yüklü arabada 2000-3000 k da bir

doğuş bunu biliyor ama işlerine gelmiyor ne hikayeler var neler
bilgi için teşekkürler elbette bilmeyenler olacaktır ama bu yeni birşey değil yaklaşık 1.5 senedir tüm bültenlerde özellikle audi ve vortex de yazıldı tfsi sahipleri bunu bilir ama nedense 90 liralık parçayı değiştirmekte acele etmezler bugün yarın derken iş işten geçer
ama normal update edilmemiş ellenmemiş stok araçlarda 10-15 k değiştirmek kaydıyla sorun teşkil etmez yüklü ve benzin pompası yüksltilmiş yada apr pompa takılmış araçlarda baskı fazla olduğu için 2000 de bir fincan iticiyi değiştirmekte fayda vardır yoksa fincan kırılır egzantrikten motora gide zincir piston subap hepsini ele alırsın haydee komple motor
önlem amaçlı stok arabalarda 10-15 k bir yüklü arabada 2000-3000 k da bir

Zafer abi Sorma. Doğuş'u aradım benzin pompası iticisi değişimi ne kadar tutar diye sordum. Bana verilen cevap 'benzin pompası iticisi yoktur benzin pompası vardır.'

Geri
Üst Alt