Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Symonds kaza öncesinde Piquet'ye "dikkatli ol" demiş

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Renault'nun geçtiğimiz yılki Singapur Grand Prix'deki kasıtlı kaza iddialarıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son olarak Nelson Piquet tarafından FIA'ya verilen belgede, başmühendis Pat Symonds'ın kaza öncesinde kendisine, "dikkatli ol" dediği, Flavio Briatore'nin de yarış sonunda; takım arkadaşı Fernando Alonso'nun kazanmasına yardımcı olduğu için Brezilyalı pilota teşekkür ettiği bilgisi yer alıyor.

F1SA.com internet sitesinde yayınlanan belgede, 23 yaşındaki Piquet, Symonds ve Briatore'nin kasıtlı kaza talebini, "kırılgan ve duygusal ruh hali" ve 2010 sözleşmesi için kabul ettiğini itiraf ediyor.

Brezilyalı pilotun ayrıca, baş yarış hakemi Alan Donnelly ve bağımsız müfettişlere, ne Symonds, ne de Briatore, ne de kendisinin konuyu hiçbir şekilde kimsenin önünde dile getirmediklerini sadece Symonds'ın bunla ilgili olarak kaza öncesinde kendisine "dikkatli ol" dediği belirtiliyor.

Kendi yarış mühendisinin bile konudan habersiz olduğunu belirten Piquet, mühendisinin konuyla ilgili soru soran gazetecilere "sıradışı bir kaza" dediğini ifade ediyor.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt