Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sport up'ımın yakıt performansı

hahaha yaa biz ne zman bi araya gelsek olan kıvanca oluyo zaten :D

yeni aldığım signo plus 1.6 16 valf ile 820 km yol yaptım adana ankara arası dört kişi, 160 lira yaktı. hız sabitleyici, 100*110 arası. bana göre bu değer çok çok iyi. benzin fiyatı çok memleketimde arkadaşlar. yoksa araçlar çok yakmıyor emin olun buna.

yeni aldığım signo plus 1.6 16 valf ile 820 km yol yaptım adana ankara arası dört kişi, 160 lira yaktı. hız sabitleyici, 100*110 arası. bana göre bu değer çok çok iyi. benzin fiyatı çok memleketimde arkadaşlar. yoksa araçlar çok yakmıyor emin olun buna.

Uzun yolda güzel bir değer zaten sorun şehir içi ve hızlı kullanımda çok sıkıntı yaratıyor 1.6lar.... benzin fiyatlarına hiç deyinmeyelim ben bu memlekette ucuz bişey görmedim ki benzine pahalı diyim :D

leon işte 55 litre!!!en son depoyu fullledim 190 lira civarına 560 km yazdığında ışık daha yeni yandı yani 600 km desek çok değilmi?
Araç, ışık yandıktan sonra ortalama 50km - 100km daha gider. Buda demektir ki 1 depo ile ortalama 635km. Buda kilometrede 29 kuruş yapar.
Şehiriçi diye tabir ettiğin tüketim değerinde 29 kuruş 7.9lt/100km yapıyo.
Şimdi, 1.6 Leon ile, "şehiriçi" 7.9lt yakmak, çok mu yakmak oluyo?
Şimdi benim anlamadığım, nası oluyoda bu tüketimi çok olarak görüyosun?

walla bende 1.8 90 hp lik araba var ... 100 km de 10 litre yakarı var ... 8 li rakamlar bence çok iyi beyler ...

Araç, ışık yandıktan sonra ortalama 50km - 100km daha gider. Buda demektir ki 1 depo ile ortalama 635km. Buda kilometrede 29 kuruş yapar.
Şehiriçi diye tabir ettiğin tüketim değerinde 29 kuruş 7.9lt/100km yapıyo.
Şimdi, 1.6 Leon ile, "şehiriçi" 7.9lt yakmak, çok mu yakmak oluyo?
Şimdi benim anlamadığım, nası oluyoda bu tüketimi çok olarak görüyosun?
söylemeyi unuttum heralde benim araç 1.4 tsi ikinciside ben zaten çok yakmasından şikayet eden bir adam değilim genel anlamda sadece yukarıda yazan insanların minimum 650 700 gibi ifadeler kullanmasına şaşırıyorum onların yazılarına bakarakta acaba sorun arabadamı die şaşırdığımı sölüyorum...

ya bırakın abicim şu 1.6 ları
alın benimki gibi bir traktör keyfinize bakın.
performans olarak ta 1.6 leon eline su dökemez.
yakıtı duysanız ağlarsınız
ŞD: cruise açık 100-120 hız + klima açık + 2 kişi + gündüz sıcağı seyehati = 4.1 lt/100 km
Şİ : mesai giriş çıkışları ağır trafikte kullanım = 6.0 lt/100 km

turbo diesel power :) :eek::eek::eek::eek::eek:

Ben Sıfır leon alalı bugun tam iki hafta oldu 700 km deyim 2 numaralı göztergem son benzin aldığımda ki şehir içi kullanıyorum ama kayseri tabi:) 7.4 litre gösteriyordu şu an ise 7.6 bunun içinde biraz klimada var. test için denediğim anlarda var... ama genelde relax araba kullanırım yumuşak dokunuşlarla hızlanırım...:))

Geri
Üst Alt