Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sport up'ımın yakıt performansı

Şehiriçi 600km giden bir araç çok mu yakıyo? Araç dizelden az yakıyomuş.
şehiriçi 9.2 lt yakan dizelmi var allahını seversen bu klasmanda?:)zaten pek bir şikayetim yokta yukarıda yazılan 7-8 litreler nasıl oluyor?okudukca şaşırıyorum diyorum heralde benim arabada sorun var yada ben süremiorum..!;)

7 lt çok iyi değer 180 gördüğün 90*120 arası gittiğin göz önüne alındıgında cok cok iyi değer

şehiriçi 9.2 lt yakan dizelmi var allahını seversen bu klasmanda?:)zaten pek bir şikayetim yokta yukarıda yazılan 7-8 litreler nasıl oluyor?okudukca şaşırıyorum diyorum heralde benim arabada sorun var yada ben süremiorum..!;)
Kışın 600-650 km giden dizel aracım şimdi 700-750 km gidiyor bir depo ile.Tamamı şehir içi.Bu arada şehir dışı 1000 km yide gördüm bir depoyla.:)

Depo kaç litre?

ayberk dedıgın dogru 1.6 lardan cok beklentılerı olan kısıler var ama tukettıklerı yaklıtta gayet normal benzın okadar cok pahalıya satılıyorkı afedersın herkez araca suc atuyor... alman japon isvec kıyaslaması degıl bu tum 1.6 lar karma 8 lıtre yakıyor... ayrıca 1.6 1p ıle 650 km gıdenlerıde bılıyorum 300 km gıdenlerıde...

Herkes farklı yerlerde yaşıyor farklı tarz kullanıyor hava ayrı nem oranı ayrı kimi yağı erken değişiyor kimi geç!!!! bu tüketim değeri yarıışları hiç bitmeyecek memnun olmayan satsın memnun olan güle güle binsin ben gördüğüm değerlere kendi kullanımıma bakarım :eek:key:

sana yetişemeyiz biliorsnda ondan yazıorsn diimi :D

sana yetişemeyiz biliorsnda ondan yazıorsn diimi :D

yok be kardeşim ben 3ü gördüm ben 8den inmedim hep aynı sadece kafa karışıyo araba yakıt tüketimi etkenleri bariz belli
1.hava filtresi temizliği
2.yakıt kalitesi
3.bulunulan bölgedeki hava ve yol koşulları nem oranı
4.araç jant-lastik seçimi ve yük durumu
5.araçta bulunan ekstralar
6.devrinde vites değiştirme ve baskı balata durumu
bu böyle uzar gider ama hala herkes bişeyler yazıyo o aaaa diyo bu yooo diyo :D
ben kendimi ele alıyım izmit-istanbul arası ortalama hız 18-19 yakıt tüketimi 6.3 çok yaw :p

18-19 km ile çok tabi 6,3 :D:D:D:D:D

180 190 olacağıdı sanırsam :D

Geri
Üst Alt