Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sport up'ımın yakıt performansı

1.6 pancara cok yakıyor dıyoruz ama 1.6 japon arabası kullandım sehır ıcı tuketım cupra ıle aynı... biri civic biri de lancer...

Ataşehir-Maslak arası ikinci köprü yolu açıkken 25km yolda sabit 90km/h hızla gördüğüm en düşük ortalama tüketim değeri 4.3lt/100Km... Janlardan sonra 5.3lt/100Km görebildim, denemelere devam ediyorum :)
Araba 1.4TSI.

evet aynen ben de 5,3 gördüm bir ara jantlarımla ama şimdi filtreden sonra tüketim biraz arttı zor o rakamlar :)

1.6 pancara cok yakıyor dıyoruz ama 1.6 japon arabası kullandım sehır ıcı tuketım cupra ıle aynı... biri civic biri de lancer...[/QUOTE

düzünü bilmiyorum ama ben de otomatik civic kullandım uzun yol, çok sakin kullanmama rağmen deli gibi yakıyor alet.

10 gün önce fethiyeye gittim . Arabada 4 kişi bagaj dolu bütün yolda klima açıktı . Jantlarım 18 ve replika gayet agırlar . 650 km sonunda ort 7.0 lt di :eek:key:

1.6 pancara cok yakıyor dıyoruz ama 1.6 japon arabası kullandım sehır ıcı tuketım cupra ıle aynı... biri civic biri de lancer...

bu lancer hangisi bilmiyorum, ama ailemin arabası 2009 lancer idi bir kaç ay öncesine kadar ve son derece az yakıyordu..şehir içinde 7 küsürlerdeydi..

kötü bir değer değil bence, 110-120 üstüne çıkan her benzinli yakar doğal olarak, bu ister tsi olsun ister tfsi olsun ne olursa olsun.

benzinli araba için " çok iyi" değer görmek isteyenilirse uzun yolda kamyoncu arkadaşlarla beraber arkalı önlü gidilmek zorunda bundan kaçar yok :) 100-110 arası 6. vites ...
geçenlerde Volkanla buluşacakken yol bomboştu ve biraz erken çıkmıştım, o yüzden sallanmam gerekiyordu yolda, 100 km ortalamanın üstüne çıkmadan geldim.sadece köprü çıkışından Erya' ya kadar sıkıştırdım yarışırcasına... Volkanla buluştuğumda net hatırlamıyorum ortalamamı ama 6.2 falandı sanırım. Yanlış hatırlıyor da olabilirim, Volkan görürse bu mesajı hatılıyor olabilir ortalamamı.

uzun lafın kısası benzinli arabada ekonomi diye bişey yok bana göre :D ama bence tsi motorlar benzinliler arasında gerçek anlamda daha ekonomik.

Ozan'ım otobanda 140-150'de eko moda geçtiğimde yine 7'ye yakın yakabiliyo araba ortalamaya da direkt etki ediyo neden kamyoncu gibi takılalım yahu.. :D :D

ya bu sizin arabalar nasıl böle yakıor anlamıorum bende 2009 1.4 tsi var çok basmam arabada da bişe yok herşey orjinal ama tam dolu depo şehiriçi 600 km yi zor görüorum ya benim arbaada mı sorun var?oktan yakıt tüketimini arttırırmı yada azaltırmı?

Demekki onlarda çok yakıyomuş :) Japonlar az yakar diye bi kaide yok zaten. Ekonomi, VW motorlarının üretiminde önemle göz önünde bulundurulur. Bunu da unutmamak lazım.
Haa, konu Japon Alman kıyaslamasına dönecekse, bende 1.6 185hp Japon arabası kullandım Şemun 100 TL ile 400km'ye yakın gidiyodu. Gerektiğinde de TSI'ı da 185'lik TFSI'ı da üzer hemde. 1.6 MPI ile kıyaslamıyorum zaten.

ya bu sizin arabalar nasıl böle yakıor anlamıorum bende 2009 1.4 tsi var çok basmam arabada da bişe yok herşey orjinal ama tam dolu depo şehiriçi 600 km yi zor görüorum ya benim arbaada mı sorun var?oktan yakıt tüketimini arttırırmı yada azaltırmı?

Şehiriçi 600km giden bir araç çok mu yakıyo? Araç dizelden az yakıyomuş.

Geri
Üst Alt