Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Spa ses kirliliği nedeniyle bir süre kapatıldı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Eau-Rouge-8774.jpg


Belçika Grand Prix'ye ev sahipliği yapan Spa Francorchamps, ses kirliliğinden kaynaklanan şikayetler nedeniyle geçici olarak sürüşlere kapatılmasının ardından yeniden açıldı.

Pist, ses kirliliğine karşı faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütünün şikayetleri üzerien kısa bir süreliğine kapatılmıştı. Sözkonusu örgütün 2007'de yılında şikayet başvurunda bulunduğu, ancak yerel makamların bu hafta şikayetleri sonuçlandırarak, pistin sürüşlere kapatılmasına karar verdiği belirtildi.

Bununla birlikte hükümet yetkilileri ile yapılan toplantıların ardından, pistin yeniden açılması yönünde bir karar verildiği ifade edildi. Kaynaklar, ses kirliliğinin azaltılmasına yönelik farklı çözümlerin arandığını kaydetti.

Böylece bu hafta sonu yapılmayacağı açıklanan Spa Six Hours yarışları da planlandığı gibi gerçekleştirilecek.

Pist patronu Pierre-Alain Thibaut, Belçika'da yayınlanan Le Soir gazetesine verdiği mülakatta, pist yönetimi olarak ses kirliliğini azaltmak için çok çalıştıklarını, ayrıca yerel halkla ilişkilerininde oldukça iyi bir seviyeye geldiğini söyledi.

Kaynaklar, pist yönetiminin, ses kirliliğine ilişkin şikayetlerin, pistin uzun dönemdeki varlığını tehdit etmememesini umduğunu belirtiyor.

TurkiyeF1.com
 
bu aralar pist kapanma haberleri çok
 
deli oluyorum ya dünyada sanki her şey temiz de ses kirliliğinden bahsediyolar..
SPA yıllardır olduğu yerde yerleşim vs. yoktu o zamanlarda çevresinde..orda yaşayanlar şikayet ettilerse salak olmaları lazım pistin yanına taşınıp motor ve lastik sesi duymayacaklarını düşünmek için..bence bunu kim örgütlediyse işi gücü olmayan boş insanlar takımından başka bişi değiller..
 
Çevre,hava v.s kirliliklerini bırakmışlar,tek dertleri ses kirliliği kalmış...
 
Geri
Üst Alt