Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sol on tekerden gelen ses

Xerox

Kayıtlı Üye
Merhaba
Aracımi 1 ay önce küçük sanayici bölgesinde sol Rot askısı balata lar disk taslanip fren yağı değişimi yapıldı aracın 51 bin km de aracımi bu bakımları yaptırdıktan 1 ay sonra abimin dikkati ile sol on tekerden 10 km 15 km hızla gittiğimde tıkır tıkır şıkır şıkır gibi aracın içinde sanki nargile fokurtusu gibi dümdüz yolda ses gelmektedir. 3 tane servise götürdüm normal dediler birine iyice dinnettim sesi adam şanzıman dan geliyor dedi kronik hata olabilir dedi 1 haftadır kafayı yemek üzereyim bu ses önceden yoktu ve sesi duyunca kafayı takınca da acayip rahatsız etmeye başladı sizlerin bilgisi varmıdır daha önce yaşanan varmı yada önerileriniz varmıdır sizlerden ricam yardimci olurmusunuz bana araç bilgileri asagida

Seat ibiza 2013 tsi 1.2 7 ileri otomatik vites DSG şanzıman 105 hp
Km 51000

Merhaba bende salıncakların orada siyah plastik bir parça (takoz) değiştirdiler. Frene basınca belli hızlarda titreme yapıyordu. 1 hafta içinde aracı hareket ettirmeye başladığımda bir takır takır ses yapmaya başladı. Götürdüm lifte kaldırdık ve çivatalardan bir tanesinin kısa kaldığını gördüm. Tek diş bile tutmuyor karşısındaki yuvada. Uzun vida attılar. Şimdi ilk günkü gibi. Rot filan değişmiş ya acaba böyle bir problem mi oldu sendede??.

Merhaba bende salıncakların orada siyah plastik bir parça (takoz) değiştirdiler. Frene basınca belli hızlarda titreme yapıyordu. 1 hafta içinde aracı hareket ettirmeye başladığımda bir takır takır ses yapmaya başladı. Götürdüm lifte kaldırdık ve çivatalardan bir tanesinin kısa kaldığını gördüm. Tek diş bile tutmuyor karşısındaki yuvada. Uzun vida attılar. Şimdi ilk günkü gibi. Rot filan değişmiş ya acaba böyle bir problem mi oldu sendede??.
hocam valla bende kaldırdım tekerler boşta iken şıkır şıkır sesler geliyor yerdeyken de tıkır tıkır şıkır şıkır ses geliyor duz yolda 10 km hız da kimi şanzıman diyor kimi salıncak diyor kimi de AKS başı diyor anlamadım gitti hani sorunun ne olduğunu bilsem hiç problem değil rahatlıcam işimden ötürü kendi servisine götüremiyorum izin vermiyorlar ailede tek araç kullanan da benim işyerinin yakınındaki servislere götürüyorum saçma sapan şey söylüyorlar yıllık izne kadar beklicem sanırsam :S

Ben reno 19 da ayni olayi yasadim arabayla bayir asagiya inerken boşa al sol cami ac sol tekerden sakur şukur ses geliyorsa bunun sebebi sol teker bilyasidir.Geçmis olsun

Seat ibiza 2004 1.4 lt 101 Hp Signo

Benim eski aracimda soyle bi olay oldu. Ayni dedigin gibi 10 15 kmh hızlarda şikirti tikirti ses geliyodu. Her yere baktim bisey bulamadim. En son fren disklerinin hava sogutma kanallarina baktim. Oraya nasil olduysa taş parcasi girmis. Dusuk hizlarda yapiyor. Hizlaninca merkezkac etkisiyle hareket etmiyordu. Lastigi sokun diski elinizle dondurun bakalim varmi ses. Var ise hava kanallarina bakin tas vs girmis olabilir. Sanzumandan gelip gelmedigini anlamak cok kolay. Araci yoku asagi guvenli bir yere cekin. Calistirmadan alin bosa. Ayaginizi frenden cekin 10 15 kmh hizlarda yine ses geliyorsa sanzumanla alakasi yoktur. Cunku o sirada sanzuman devre disi. Bisiklet gibi yani arac.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ben reno 19 da ayni olayi yasadim arabayla bayir asagiya inerken boşa al sol cami ac sol tekerden sakur şukur ses geliyorsa bunun sebebi sol teker bilyasidir.Geçmis olsun

hocam aracı vinç ile kaldırdığımda tekerlere yuk binmemişken sağ tekeri çevirdiğimde az şıkırtı tıkırtı geliyor ama sol çevirdiğimde baya bi geliyor. :S dediğini yaptım viteste iken ama yavaşca indiğimde şıkırtı geliyordu onu denerim yarın işe giderken :)
[doublepost=1499287706,1499287509][/doublepost]
Benim eski aracimda soyle bi olay oldu. Ayni dedigin gibi 10 15 kmh hızlarda şikirti tikirti ses geliyodu. Her yere baktim bisey bulamadim. En son fren disklerinin hava sogutma kanallarina baktim. Oraya nasil olduysa taş parcasi girmis. Dusuk hizlarda yapiyor. Hizlaninca merkezkac etkisiyle hareket etmiyordu. Lastigi sokun diski elinizle dondurun bakalim varmi ses. Var ise hava kanallarina bakin tas vs girmis olabilir. Sanzumandan gelip gelmedigini anlamak cok kolay. Araci yoku asagi guvenli bir yere cekin. Calistirmadan alin bosa. Ayaginizi frenden cekin 10 15 kmh hizlarda yine ses geliyorsa sanzumanla alakasi yoktur. Cunku o sirada sanzuman devre disi. Bisiklet gibi yani arac.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
hocam dediğin taş olayı hiç zannetmiyorum taş sesi gibi değil sanki bilyalar eksik gibi şıkırtı geliyor bir şey sürtüyor gibi ama aracımı çalışır vaziyetteyken boşa alıp denedim yine geliyordu o ses ama yarın işe giderken arabayı çalıştırmadan önce boşa alıp deneyeceğim

İyi bir tamirci varsa sanayiden parcayi al taktir.Bilyadır o kesin.Bize yazarsiniz sorun neydeymis.Birde yer mekan neresi.

İyi bir tamirci varsa sanayiden parcayi al taktir.Bilyadır o kesin.Bize yazarsiniz sorun neydeymis.Birde yer mekan neresi.

tabiki hocam yarın sağlam bir servis kurumsal götürcem baktırcam sorun nedir yazarım bazı kısılere hiç değilse faydamız olur :) yer istanbul hocam böyle bir şehirde iş sorunu yuzunden kendı servısıne götüremiyorum :S etrafta da çok çakal var :) şaşırdım kaldım valla :)

Çakallarla dans ediyoruz.Sen deki benim sol teker bilyasina bakarmisiniz.Sana haybeden yok sura dagilmis yok 400 yok 500 demesinler.

Çakallarla dans ediyoruz.Sen deki benim sol teker bilyasina bakarmisiniz.Sana haybeden yok sura dagilmis yok 400 yok 500 demesinler.

hocam bugün kurumsal servise götürdüm götürmeden önce senin dediğini yaptım ses geldi servise de sadece sesi dinlettim bir şey söylemedim servisdeki arkadaşlar arabanın en ufak ayrıntısına kadar baktılar şanzıman dan geldiğini söylediler ama hangi parça olduğunu öğrenmek için indirmek parçalamak lazım dedi bu sana en ufaktan bakarsak 1000 tl başlayıp 10000 tl kadar masraf çıkar dedi :S

Geri
Üst Alt