Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Silecek Sorunu sol kol yukari gelmiyor.

wanted007

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bugun 500-600 km civari yol yaptim. Yolun ilk 200-300 km sinde silecekleri calistirip camdaki olu bocek izlerini temizledim.

Yalniz sonrasinda cama su sikinca silecekler indi sag kol normal kalkti sol kol tam gorus hizamda takildi kaldi. Silecek Kolunu yukari asagi yaptim tepki vermedi. Sonra silecek kolunu bir iki daha yukari asagi yapinca iki kolda asagi indi servis pozisyonunda kaldi.

Yolda silecek koluyla cok uğraştım. İki kolda duzgun iniyor ama sol kol asagida yada ortada kalinca sag silecekte calismayi birakiyor. Kolu aşağı yukari asagi yukari yapa yapa milim milim tam yukari pozisyonda biraktiriyorum ikisinide..

Tek silme hareketi yapinca (kolu alta itme) iki kolda iniyor sag kol cikiyor sol kol cikmayinca sag kol geri inip servis pozisyonu aliyor.

Leon altea ile ayni silecek dikey duran. Basina daha once gelen oldu mu? Forumda aradim ama bulamadim..

Şuan Konya'dayim 4-5 gun burdayim iyi bir usta onerisi varsa goturecegim... Gece bu saatte geldigim icin ugrasamadim sabah vcds ile de hata dusmusse bakacagim...

Son düzenleme:
Asagidaki fotoda birazda olsun anlatmaya calistim durumu..

Bunun disinda silecek silgileri yeni yani takilma vs yok. Hatta kolu elimle hafif yukari kaldirinca bile ortaya gelince duruyor kucuk kucuk yukari hareketler yapmaya calisiyor ama yapmiyor.. silecek koluni yukari asagi yukari asagi yapinca da dikey konuma geliyor..

Screenshot_2020-07-01-02-28-15-708.jpeg

Ufak bir motor arızasi gibi gozukuyor silgi motoru dis atlamis olabilir sokulup yeniden hızlandırıldiginda sorun kalmayacaktir ya da silgi motorundan silgi koluns giden yol hattinda sorun olabilir cam onu siyah panel sokulerek kol yolu ve motoru kontrol etmek lazim gecmis olsun

Tesekkur derim ustadim cevap icin. Bende buyuk bir hata olabilecegini dusunmuyorum cunku motor dune kadar cok guclu cekiyordu. Halende güçlü cekiyor ama sanki senkronizasyon bozulmus gibi..

Az once vcds ile hata koduna baktim asagidaki kod dusmus.

Kodu silip denedim yine ayni hatayi yapti. Yalniz hata kodu sisteme geri dusmedi dun elimle destek cikmistim kod bir ihtimal ondan dolayida dusmus olabilir.

Screenshot_2020-07-01-13-15-04-462.jpeg

Son düzenleme:
Kucuk bir video cektim fikri olan varsa esirgemesin :) az sonra gozumu kapatip bir ustaya gidecegim. Tanimiyorum da kimseyi...

Son düzenleme:
Silecek motorunda sıkıntı var gibi gözüküyor. Motoru sarıp tamir ederler diye tahmin ediyorum.

Geçmiş olsun..

Servis pozisyonuna almayı denediniz mi? O durumda da aynı şeyi yapıyor mu?

Arkadaslar ilgi alakaniz icin tesekkur ederim. Bugun tanidik birinden sordum konya eski sanayide sancar oto elektrik var oraya git dedi gittim. Gencten bir eleman isletiyor dukkani. bakti, motora eliyle destek cikti direkt hallederim 1,5-2 saat surer dedi.

Söktü iki motoruda disari aldi mekanizmalarinin bir kismini carka falan verdi motor bolumuyle de tezgah uzerinde ugradiyordu ne yapti goremedim malum koronadan cok yaklasamadim iceriye :D

Soyledigi gibi sokme takma yapma 1.5 saat surdu.

Takti suan takir takir yeniden zehir gibi calisiyor masallah :) 100 lirada maliyet cikti. Dusunen olursa elamanin isciligide iyi sökerken takarken takir tukur bodoslamadan dalmiyor. Dukkani tavsiye ederim...

Ne varsa anadoluda var. Hemde iyi fiyatlara. Geçmiş olsun üstad. Nazarlık olmuş seninki :)

Arkadaslar ilgi alakaniz icin tesekkur ederim. Bugun tanidik birinden sordum konya eski sanayide sancar oto elektrik var oraya git dedi gittim. Gencten bir eleman isletiyor dukkani. bakti, motora eliyle destek cikti direkt hallederim 1,5-2 saat surer dedi.

Söktü iki motoruda disari aldi mekanizmalarinin bir kismini carka falan verdi motor bolumuyle de tezgah uzerinde ugradiyordu ne yapti goremedim malum koronadan cok yaklasamadim iceriye :D

Soyledigi gibi sokme takma yapma 1.5 saat surdu.

Takti suan takir takir yeniden zehir gibi calisiyor masallah :) 100 lirada maliyet cikti. Dusunen olursa elamanin isciligide iyi sökerken takarken takir tukur bodoslamadan dalmiyor. Dukkani tavsiye ederim...

Cozulmesine sevindim gecmis olsun yeniden

Geri
Üst Alt