Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Silecek ölçüsüzlüğü???

b.arat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar benim arabanın (yeni kasa toledo) silecekleri şu yeni çıkan tiplerden, muz tipi dediklerinden. Özellikle şoför tarafındaki iyi silmiyor değiştirmek gerek. Netten bir takım sipariş edeceğim ama ölçüleri bilmiyorum. Bi metre bulup ölçme fırsatım da olmadı. Sileceğin kaç cm olduğunu bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa benim gibi toledo acemileri de öğrenmiş olur.

Bir de kendim takmak istiyorum zahmetli midir, kırmadan yapabilir miyim? Ayrıca silecekleri değiştirmek için uygun pozisyona getirmek için ne yapmalıyım? bilhassa bu önemli çünkü üstte muhafaza var onu sökmek mi gerekiyor diye tereddüt ettim doğrusu...:confused:

abi ben dışarıdaki fiyatları ve olçuleri bilmiyorum ama geçen gün Maslak Doğuşta değiştirdim 80 kusur lira aldılar. 3 sn de değiştirdiler. sokup takması çok zor bişey olmasa gerek.

leon da silecekler için yanlarda muhafaza yok. bizim toledolarda silecek yanlardaki plastik muhafazaların altına giriyor. Ya muhafazayı sökmek lazım ya da silecekleri camın ortasında sabitlemek lazım.

Ben silecek derken camı silen parçayı(lastikten kısım) kastediyordum. eğer siz sadece onların değişimine 80 tl verdiyseniz çok vermişsiniz diyebilirim. Çünkü nette takımı 5-10 tl ye satılıyor muz tipi sileceklerin. kargo da ücretsiz. sileceklerin ebadına göre sipariş edip kendim takmayı düşünüyorum. bakalım ne'yleyeceğiz.:eek:key:

bizim yiğit (YCO) dün bu konudan bahsetmişti. sanırım bi kol vs ile değiştirilebilecek konuma getirilebiliyor silecek. Konuyu okuyunca yardımcı olur. Ben sadece lastiğe verdim 80 lira. Orjinal olsun istedim. Arabanın üstündekiler 55000 km goturdu belki daha da götürürdü ama Alman malı daha cazip geldi piyasadakilerden.

Toledo'nun daha ucuzdur serviste 30 Lira diye hatırlıyorum çiftini.. :)

bende o 5-10liralıklardan çok aldım da 2-3ay geçmeden ses yapıyor, iyi silmiyor...

arkadaşlar ölçüsü 66 cm imiş. muz silecek ya da orijinal silecek lastiği değiştirilerek kullanılabilir. araç kontağını kapattıktan sonra sağ taraftaki silecek kolunu bir tık aşağı çekip konumuna döndürünce silecekler servis konumuna geçiyor. yani ortada duruyor. bu haldeyken müdahale edilebiliyor. benim arabanın sileceklerinin lastiğini değiştirerek sorunu çözdüm. yazan arkadaşlara teşk. hayırlı forumlar...

Geri
Üst Alt