Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sigara Yasağı ve Kapalı Otoparklar..

YCO

Kayıtlı Üye
özellikle A.V.M'lerin otoparklarında arabada her sigara yakışımda aynı soru geliyo aklıma..
her ne kadar kimin ceza yazacağını kimse net bilemese de "ceza yeme ihtimali.."

mantıken arabamda sigara içerken sonuçta özel mülk olduğu için kapalı otoparkta ceza yememem gerekir..
yasal olarak durum nedir bu konuda. ??

teşekkürler.. :)

Mantıken, camlar kapalı ve hava içerde devrediliyosa (devredilmese de dışarıdan bakan kimse anlamaz zaten :D) içerde içilen sigaranın dumanı dışarı çıkmayacağı için bi sorun teşkil etmez. Ancak dışarıya duman çıktığı takdirde ceza yenebilir.

örnek:
izmir yaşar üniversitesinde bir iş için bulunuyordum..okulun içinde bahçesi dahil hatta içindeki kafeleri dahil olmak üzere sigara içmek yasaktı...bu nasıl iş biz iş için burdayız devamlı çıkmayız ki dediğimizde güvenlik aracınızda içebilirsiniz..orası özel mülkünüz demişti ve biz içmiştik o şekilde

arabada içip sızar kalırsın inşallah yiğit :D

Mantıken, camlar kapalı ve hava içerde devrediliyosa (devredilmese de dışarıdan bakan kimse anlamaz zaten :D) içerde içilen sigaranın dumanı dışarı çıkmayacağı için bi sorun teşkil etmez. Ancak dışarıya duman çıktığı takdirde ceza yenebilir.

işte o yenebilitesi netleştirmek lazım..

örnek:
izmir yaşar üniversitesinde bir iş için bulunuyordum..okulun içinde bahçesi dahil hatta içindeki kafeleri dahil olmak üzere sigara içmek yasaktı...bu nasıl iş biz iş için burdayız devamlı çıkmayız ki dediğimizde güvenlik aracınızda içebilirsiniz..orası özel mülkünüz demişti ve biz içmiştik o şekilde

cuk oturan bi örnek ama ilk defa duydum bu tarz bi hikaye..
çoğalması lazım.. :)

Merak etme Yiğidom..Bi gün cezayı yiyince öğrenirsin...:D

Geri
Üst Alt