Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seyir halinde kapıların açılması

mselimturan

Kayıtlı Üye
Merhabalar, seyir halinde iken arka koltukta cocuk kilidi aktif olduğu halde arka kapı açıldı aynı durum ön kapılar için de geçerli kilitlemiş olmama rağmen. Böyle bir durumla karşılaşan var mı yoksa benim aracımda güvenlik problemi mi söz konusu ?

Ateca 2021

Merhabalar, seyir halinde iken arka koltukta cocuk kilidi aktif olduğu halde arka kapı açıldı aynı durum ön kapılar için de geçerli kilitlemiş olmama rağmen. Böyle bir durumla karşılaşan var mı yoksa benim aracımda güvenlik problemi mi söz konusu ?

Ateca 2021

Hocam gerçekten kapımı açıldı 2021 atecada??Böyle birşey nasıl olabilir kapı kiliti var direk servise gidin bence benim arabamda böyle birşey yok.Önemli bir problem mazallah biri otursa.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ateca 2021
seyir halinde açıldı derken; baya 100-110la giderken kapılar kendiliğinden açıldı öyle mi? yanlış anlamış olmayı umuyorum

@mselimturan
Çocuk kilidini anahtar ile çevirerek aktif ettiniz değil mi hocam? Ben de arka kapıda çocuk kilidini kullanıyorum ve bazen dalgınlık ile içerden açmaya çalışıyorum ve açılmıyor? Siz sürücü kapısındaki kilit ile karıştırmıyorsunuzdur umarım? Çünkü güvenlik sebebi ile 4kapı içeriden her zaman açılır. Sadece arka iki kapı anahtar ile çocuk kilidini aktif ederseniz açılmaz.

Ateca 2021

Ben de 2017 model Ateca var
Çocuk kilidi bir kapıda sürekli açık oluyor kızım kaç defa yolda tutup kendine çekti açmak İçin ama açılmıyor zaten açılırsa büyük bir güvenlik sorunu zaman kaybetmeden servise götürün
Diğer kapıların yolda giderken açılması normal ne yazık ki güvenlik gerekçesi ile kilitleme sistemleri değiştirildi kaza durumunda içerden açılmasında sorun olmasın diye
Ben servisle bu konuyu görüştüğümde yapılacak birşey yok denilmişti

Benzer bir hata var, 2021 modelde kilit ayarını tümü yaptım ama bazen sağ bazen sol kapı dışarıdan içeriden açılamıyor. Kapı koluna elini sokunca kilidi açma da çalışmıyor nedense. Ayarı filan mı var acaba?

Geri
Üst Alt