Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses yalıtım

Alihan_46

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ses yalıtımı konusunda birçok uygulama vs şeyler var bunlar arasında Ziebartın yapmış olduğu araç dışından izolasyon işlemimi yoksa araç içinden yapılan kapı içleri bagaj vs... kaplama işlemimi daha sağlıklı oluyor yaptıran arkadaşlar varsa memnun oldular mı hangisi daha etkili oluyor ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Valla ziebart pütür atıyor altına ve davlumbazlara. Japon arabalarında daha etkili olduğunu söylüyor. Ben de yaptırmak istiyorum bir yalıtım ama karar veremedim ve usta bulamadım İstanbulda. Ziebart ayrıca kapı içlerine de bir şey yapabiliyor paranıza göre diye söyleyen oldu. Ama esas bir usta bulup kapıya koltuktaki halının altına motorun önüne bir şey yaptırmak lazım. Ben gaz verdiğimdeki motor gürültüsünden çok rahatsızım bir de lastiklerin kötü yoldaki uğultusundan. O yüzden henüz bir çare bulamadım

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben kendi imkanlarımla yaptım kapı içleri bagaj ve arka koltuk altı gayet memnunum.
..

Bana da yapsana hocam

Çok fazla ses alıyor araç içine başka hiçbir şikayetim yok buna bir çözüm bulmak gerek bence özelliklede kapılardan ve tekerlerden alıyor sırf bunun yüzüne aracı bazen satıp golf almak geliyor içimden servisi aradım abi ses alması bu sıcak havalarda normal diyor yapacak birşey varmı diyorum yok diyorlar doğuş buna izin vermiyor ses yapması normal diyorlar satarken bunlardan hiç bahsetmiyorlar anlamadım artık bakalım hayırlısı

Bende hem içer aldığı yol sesi hemde motor gürültüsünden şikayetçiyim. Hadi yola çare var da motora yok.

Bende hem içer aldığı yol sesi hemde motor gürültüsünden şikayetçiyim. Hadi yola çare var da motora yok.

Yok ondan şikayetçi değilim zaten çok fazla ses yapmıyor bence seninki dizelse ona sözüm yok benim duyduğum ses yüksek devirlerde güzel bir homurtu oda hoşuma gidiyor bence onu böyle düşünmelisin

Aynı korku bende de olduğu için kapı döşemelerinin söküm işlemini seat servisinde yaptırdım.Malzeme olarak da bitüself ve firex(akustik sünger) kullandım.Yalıtım yapılacakbölgeye önce bitüselfi yedirip daha sonra üstüne firax yapıştırdım kardeşim.konuyla ilgili internette arama yaptır videolu bir şekilde anlatmış çoğu insan yapımını.Elin biraz bu işlere yatkınsa birazda boş vaktin varsa kolaylıkla yapabilirsin.
Nasıl yaptın ? kardeşim hangi malzemeleri kullanıyorsun birde söküp takma işine biraz elimizin yakışmadı gerekiyor bende biryerini kırmaktan korkuyorum

[doublepost=1502316722,1502306159][/doublepost]
Bana da yapsana hocam

Hocam Ankaraya gelirseniz yardımcı olurum :D

Geri
Üst Alt