Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses Sorunu (2017 Leon 1.6 TDI)

Bendede buna benzer bir ses vardi servise biraktim normal dediler sese artik bilemiyor bireey olursada gittim yok dediler
Eger ses ayniysa gerekli parcalar degisince ses gidiyor ama değişmese bir zarari yok. Ses ayni degilse sizinki gibi benzerse ona birsey diyemeyecegim.

Eski aracım octavia 1.6 tdi dsg aracımda da aynı sorun vardı.
Önce v kayışı değişti. Sonra triger kayışı dendi. Garantiden değiştirmeye çalıştım ama bir türlü değiştirmediler. Kronik denilen sorun için uzattılar da uzattılar. Araçtaki ses 30 binde vardı, 107 bine gelene kadar da devam etti ama bir türlü değişim yapmadılar.

120 bin bakımına geldiği için bakım zamanı geliyor, bu sesin olması normal dediler. 3000 tl ücret çıkmıştı.

Halbuki garantiden değişim olsa bu kadar bakım masrafı çıkmayacaktı.

En sonunda arabayı sattım ve kurtulduk.

Trigerin set olarak değişmesi lazım diye biliyorum. Su pompası gibi diğer parçaları da var. Yetkili serviste de set olarak değişim yaparlar ama dışarıda yapılırsa dikkat edin derim. Yaşadığım süreçte bunu öğrenmiştim. Paylaşmak istedim.

Umarım sorun çözülür. Kolay gelsin.

Eski aracım octavia 1.6 tdi dsg aracımda da aynı sorun vardı.
Önce v kayışı değişti. Sonra triger kayışı dendi. Garantiden değiştirmeye çalıştım ama bir türlü değiştirmediler. Kronik denilen sorun için uzattılar da uzattılar. Araçtaki ses 30 binde vardı, 107 bine gelene kadar da devam etti ama bir türlü değişim yapmadılar.

120 bin bakımına geldiği için bakım zamanı geliyor, bu sesin olması normal dediler. 3000 tl ücret çıkmıştı.

Halbuki garantiden değişim olsa bu kadar bakım masrafı çıkmayacaktı.

En sonunda arabayı sattım ve kurtulduk.

Trigerin set olarak değişmesi lazım diye biliyorum. Su pompası gibi diğer parçaları da var. Yetkili serviste de set olarak değişim yaparlar ama dışarıda yapılırsa dikkat edin derim. Yaşadığım süreçte bunu öğrenmiştim. Paylaşmak istedim.

Umarım sorun çözülür. Kolay gelsin.

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için, sanırım bu ses bir sorun oluşturmuyormuş servistekiler çok soruın olmaz ama yinede triger değiştirmenizi öneririz dediler sanayiye sordugumda 2300TL fiyat çekti Doğuş esenyurt 3000TL çekti 700 tl fark için yetkili serviste yaptırmak mantıklı gibi duruyor.

Arkadaşlar aracımı bugün doğuş oto esenyurttan teslim aldım ve ses kesildi triger'den kaynaklıymış.

Yapılanlar: 120.000KM Bakımı + Triger değişimi + V kayışı değişti + Gösterge paneli yalıtımı
Maliyet : 3631 TL

Belki birine faydalı olur.

Arkadaşlar aracımı bugün doğuş oto esenyurttan teslim aldım ve ses kesildi triger'den kaynaklıymış.

Yapılanlar: 120.000KM Bakımı + Triger değişimi + V kayışı değişti + Gösterge paneli yalıtımı
Maliyet : 3631 TL

Belki birine faydalı olur.

Geçmiş olsun, Hocam.
Kazasız belasız sürüşleriniz olsun.

Geri
Üst Alt