Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Toledo 2006 Referance Dikiz Aynalarının Açılıp Kapanmama Problemi

Uğur damar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Aracımda aşağıdaki düğmeyi 180 derece geriye çevirdiğimde dikiz aynalarını otomatik kapatıp açabiliyordım. Fakat bu sıra sol dikiz aynası yarıda kalıyor tam kapanmıyor taam açılmıyor. Dikiz aynasına elimle desteklersem tam kapanıp açılabiliyor. Sorun nerede olabilir? Yapılabilir mi? Yapılırsa ne kadar tutar? Konuyla ilgili olarak yardımlarınızı bekliyorum.

1610090825912.png

faw13

TEKNİK MODERATÖR
Ya motorda problem vardır ya da dönmesini sağlayan dişlilerde. Açılıp bir bakılması lazım, yıllar içerisinde kirlenip zorlanmaya başlamış da olabilir, biraz temizlik ve yağlama sonrası düzelmesi muhtemel.

Uğur damar

Kayıtlı Üye
Ya motorda problem vardır ya da dönmesini sağlayan dişlilerde. Açılıp bir bakılması lazım, yıllar içerisinde kirlenip zorlanmaya başlamış da olabilir, biraz temizlik ve yağlama sonrası düzelmesi muhtemel.
Motorun ve dişlisinin nerede olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?

wanted007

Kayıtlı Üye
Ustad @faw13 ustadin dedigi gibi ya motorda ya dislilerde sorun vardir. Yada disli haricinde altta bilyali yatak var o dagilmis olabilir. Alta link atiyorum nasil sokulduguyle ilgili en ince ayrintisina kadar detay var... Umarim isine yarar

RBozkurt

Kayıtlı Üye
Aynanın altta vidası olur. Sökün üstteki plastik kısmı çıkartın. İçindeki dişli bölümü var wd40 falan bi temizleme yapın belki çözülür.

Üst Alt