Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Toledo 2006 Model Silecek Servis Moduna Alınması HK

Uğur damar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Sileceğin nasıl servis moduna alındığı hakkında bilgisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar,
Sileceğin nasıl servis moduna alındığı hakkında bilgisi olan var mı?
Kontağı açtım, biraz bekledikten sonra kontağı kapattım ve silecek kolunu bir defa aşağı indirdim ama çalışmadı. Doğru bi işlem mi yaptım, yoksa elektriksel bir arıza mi var? Yardımlarınızı bekliyorum.

İslemi dogru yapiyorsun sileceklerin servis moduna gelemesi gerekirdi. İlginc bir durum birkac deneme daha yapar misin? Arac calisirken kolu asagi yapinca silecek calisiyor mu?

İslemi dogru yapiyorsun sileceklerin servis moduna gelemesi gerekirdi. İlginc bir durum birkac deneme daha yapar misin? Arac calisirken kolu asagi yapinca silecek calisiyor mu?
Denedim aynı. Evet sileceklerin çalışmasında bir problem yok. İşin enterasan yanı arka silecekler çalışmazken şimdi onlar çalışıyor. Umarım birbirini tetikleyen bir durum yoktur.

İlginc ustadim anlam veremedim. Vag kablosu ile baglanip bir bakmak lazim sisteme dusen bir uyari vs varmi diye.

İlginc ustadim anlam veremedim. Vag kablosu ile baglanip bir bakmak lazim sisteme dusen bir uyari vs varmi diye.
Yukarıda yazdığım yöntemle bir çok defa yaptıktan sonra sonunda servis moduna aldım. :) Dün 130000 bakımında motor ustası ile bağlandık. Ama düşen bir hata yok. Sileceklerle alakalı elektrik- elektronik arıza olduğu düşüncesindeyim. Sabah işe gelirken arka silecek yine çalışmıyordu :)
Çok şükür motorumuz sağlam. :)

Yukarıda yazdığım yöntemle bir çok defa yaptıktan sonra sonunda servis moduna aldım. :) Dün 130000 bakımında motor ustası ile bağlandık. Ama düşen bir hata yok. Sileceklerle alakalı elektrik- elektronik arıza olduğu düşüncesindeyim. Sabah işe gelirken arka silecek yine çalışmıyordu :)

Güzel olmuş ama servis moduna almak için anahtarı da çıkartmanız gerekiyor bende Ateca da öyle direk oluyor

Acaba kolun soketiyle alakali bir durum mu var diye icimden gecmedi degil. Kol pahalı degil ama tabi sok tak icin belirli bir miktar sökme gerekiyor. Yine de emin olmadan kol almamak lazim belki basit bir sigorta temassizligi da yapiyor olabilir.

Acaba kolun soketiyle alakali bir durum mu var diye icimden gecmedi degil. Kol pahalı degil ama tabi sok tak icin belirli bir miktar sökme gerekiyor. Yine de emin olmadan kol almamak lazim belki basit bir sigorta temassizligi da yapiyor olabilir.
Sigorta temassızlığını anlamak için sigorta kutusunda arka sileceğin hangi sigortaya bağlı olduğunu bilmek gerek. Bu şekilde ulaşabileceğim bir dökümantasyon var mı?

Geri
Üst Alt