Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon St Motordan Gelen Uğultu

yasinoznalcin

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.

Bir süredir yaşadığım bir problemi, belki bilen yada benzer bir sorun yaşan biri vardır diye video çekip yükledim.

Araçtan sabahları motor soğukken ilk çalıştırma da oldukça yüksek sesle uğultu geliyor. Bunu bazı günlerde yapıyor. Bazı günlerde yapmıyor. Bazı günlerde de çok daha sessiz şekilde yapıyor. Kapalı garajımız olduğu içinde fazlasıyla rahatsız ediyor bu ses beni.

Nedir neden oluşur gerçekten merak ediyorum. Fikri olan var mıdır acaba ?

Araç : Seat Leon St 1.4 Act Dsg Benzinli

merhanalar öncelikle

konu hakkında @MARAZ37 ile iletişime geçerseniz kendisi avrupa yakasındaki ustamızdır sizlere yardımcı olacaktır anadolu yakası içinde @OTO DÜNYASI Gökhan abimiz ustamızdır sizlere destek olacaktır.

Hocam duyduğunuz turbonun sesi, iyice yağlanana kadar bu şekilde ses çıkarır, 1-2 dakika içinde kesilir ses bana normal geldi.

4 farklı TSI aracı uzun süreli kullandım, hepsi cold startta bu şekildeydi. Hatta siz sorun olarak yazmışsınız da benim çok hoşuma gider bu ses :) Daha büyük turbolu araçlardaki gibi seyir esnasında da sesini duyabilmek istemişimdir ama fındık turbolarımızın o kadar bir emiş gücü yok tabii ki :)

Bu araçları eski araçlar gibi düşünmeyin, tutarsız birşey yakaladıkları anda detaylı bir şekilde arıza verir zaten. Rahat rahat binin bence.

Herkese çok teşekkür ederim. içim biraz rahatlamış oldu. bayram sonrası inşallah genel bakıma da @MARAZ37 ile iletişime geçip uygun bir zamanda yaptıracağım.

Geri
Üst Alt