Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Seyir Halinde Çekişten Düşme Sorunu

bilal0822

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar forumda yeniyim k bakmayin bilmiyorum konus basligi nasil acilir bi sorum olucak 2007 model leon 1.6 benzin tupu aracim varda bu aralar seyir halinde iken sanki aracimi bisy tutuyormus gibi hissediyorum yani şoyle soliyim tekleme yapiyor gibi ama cok belirgin bisy degil neden yapabilir bunu bilgisi olan basına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim tsk ederim

Oncelikle aramiza hosgeldin ustadim. Baslik dogru fakat baslik kisminda problemi kisaca ozetleyen bir cumle kullanmak konu hakkinda bilgisi olan daha cok kisiyi başlığa cekecektir. Birde iki farkli bolume acilmis digerini yoneticilerimiz silecektir diye dusunuyorum.

Diger durum ise kurallar geregi yeni uyelerin uyelerimiz bolumunden kendisini tanitma gerekliligi var. O bolumde konu acarak kendinizi aracinizi kisaca tanitirsaniz daha iyi olacaktir diye dusunuyorum..

Ustadim probleme gelecek olursak bircok nedenden kaynaklanabilir. İlk olarak problemi benzinde mi lpgde mi yapiyor onun ayrimini yapmak gerekiyor.

50-60 km sadece benzinde binin ayni hatayi yapacak mi?

Bunun disinda:

- Bujiler ne zaman degisti?
- Aracta ariza lambasi yaniyor mu? Yaniyorsa vagcom ile bakildi mi hata nedir?
- Yakit aldiginiz yeri degistirdiniz mi? Kotu yakit ayni seye sebep olabilir.
- Hava filtresi temiz mi?
- Bu hata yakinlarda aracta bir degisiklik yaptirdiktan sonra mi oldu? (Lpg ayari, triger degisimi vs vs gibi)

Bize ipucu verebilecek sekilde durumlari yazarsaniz bircok seçeneği eleriz. Yoksa bu problemin onlarca kaynagi olabilir. Buji, buji kablosu, lpg sistemi, aractaki sensorler (ozellikle de hava akismetre), filtreler, kotu yakit, katalizor vs vs diye listeye onlarca sey eklenebilir.. hatta ve hatta kucucuk bir hortumun yerinden cikmasindan tut sente atlamasi bile listeye eklenebilecek seyler arasindadir.

Sorulara cevap verebilirsen insallah daha fazla yardimci olabiliriz..

Oncelikle aramiza hosgeldin ustadim. Baslik dogru fakat baslik kisminda problemi kisaca ozetleyen bir cumle kullanmak konu hakkinda bilgisi olan daha cok kisiyi başlığa cekecektir. Birde iki farkli bolume acilmis digerini yoneticilerimiz silecektir diye dusunuyorum.

Diger durum ise kurallar geregi yeni uyelerin uyelerimiz bolumunden kendisini tanitma gerekliligi var. O bolumde konu acarak kendinizi aracinizi kisaca tanitirsaniz daha iyi olacaktir diye dusunuyorum..

Ustadim probleme gelecek olursak bircok nedenden kaynaklanabilir. İlk olarak problemi benzinde mi lpgde mi yapiyor onun ayrimini yapmak gerekiyor.

50-60 km sadece benzinde binin ayni hatayi yapacak mi?

Bunun disinda:

- Bujiler ne zaman degisti?
- Aracta ariza lambasi yaniyor mu? Yaniyorsa vagcom ile bakildi mi hata nedir?
- Yakit aldiginiz yeri degistirdiniz mi? Kotu yakit ayni seye sebep olabilir.
- Hava filtresi temiz mi?
- Bu hata yakinlarda aracta bir degisiklik yaptirdiktan sonra mi oldu? (Lpg ayari, triger degisimi vs vs gibi)

Bize ipucu verebilecek sekilde durumlari yazarsaniz bircok seçeneği eleriz. Yoksa bu problemin onlarca kaynagi olabilir. Buji, buji kablosu, lpg sistemi, aractaki sensorler (ozellikle de hava akismetre), filtreler, kotu yakit, katalizor vs vs diye listeye onlarca sey eklenebilir.. hatta ve hatta kucucuk bir hortumun yerinden cikmasindan tut sente atlamasi bile listeye eklenebilecek seyler arasindadir.

Sorulara cevap verebilirsen insallah daha fazla yardimci olabiliriz..
Tsk ederim oncelikle fakat nereye kendimi tanıtmam gerektigini anlamadim k bakmayin baktim ama bulamadim daha detayli yazarsiniz sevinirim teşekkür ediyorum

Bilal bey öncelikle hoşgeldiniz. @wanted007 Ali beyin söylediklerine katılıyorum. Bize biraz daha detay verirseniz daha çok yardımcı oluruz.

Bize kendinizi Üyelerimiz kısmından tanıtırsanız sevinirim. :)

Merhaba arkadaslar forumda yeniyim k bakmayin bilmiyorum konus basligi nasil acilir bi sorum olucak 2007 model leon 1.6 benzin tupu aracim varda bu aralar seyir halinde iken sanki aracimi bisy tutuyormus gibi hissediyorum yani şoyle soliyim tekleme yapiyor gibi ama cok belirgin bisy degil neden yapabilir bunu bilgisi olan basına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim tsk ederim

bir cok nedenden yapabılır arac sureklı lpg de ıse enjektor durumu lpg fıltre degısım durumu aracın ortalama kac derecede lpg ye gecme durumu eger benzınde yapıyor ıse bujı bobın benzın pompası gıbı etmenler ve genel hatlarıyla bogaz kelebegınden olusan arıza olabılıyor daha detaylı bır bılgı paylasırsanız daha detaylı ve net cevaplar verebılırız gecmıs olsun

Merhaba öncelikle aramıza hoş geldiniz, yaşadığınız progleme istinaden önerebileceğim aracın ilk etapta ateşlem sistemini bir kontrol ettirmeniz ve sürekli lpg de kullanıyorsanızda diğer arkadaşlarımın sölediği gibi enjektör kontrolü yapılmalı çok geçmiş olsun umarım kısa sürede çözersiniz.

bir cok nedenden yapabılır arac sureklı lpg de ıse enjektor durumu lpg fıltre degısım durumu aracın ortalama kac derecede lpg ye gecme durumu eger benzınde yapıyor ıse bujı bobın benzın pompası gıbı etmenler ve genel hatlarıyla bogaz kelebegınden olusan arıza olabılıyor daha detaylı bır bılgı paylasırsanız daha detaylı ve net cevaplar verebılırız gecmıs olsun
Bakimi yeni daha 1500 km oldu degiseli yag polen hava filtresi lpgye gec geciyor bn ozellikle daha saglikli olsun diye ole yaptırdım yillardir o sekilde benzinde daha denemedim ama surekli yapmiyor belki bn abartiyorumdur takipteyim ama suan 2 gun yapti 2 gun yapmadi mesela onun disinda bu konuyu nereye ceksen oraya gidiyor ins bn yanilirim bsyi yoktur umarim lpg de romona marka aslinda kotu markada degil tsk ederim

Bakimi yeni daha 1500 km oldu degiseli yag polen hava filtresi lpgye gec geciyor bn ozellikle daha saglikli olsun diye ole yaptırdım yillardir o sekilde benzinde daha denemedim ama surekli yapmiyor belki bn abartiyorumdur takipteyim ama suan 2 gun yapti 2 gun yapmadi mesela onun disinda bu konuyu nereye ceksen oraya gidiyor ins bn yanilirim bsyi yoktur umarim lpg de romona marka aslinda kotu markada degil tsk ederim

Ustadim bir iki defa yapip duzelirse muhtemelen yakit kaynaklidir. Hemen bir yerini kurcalatmani onermem acikcasi.. Lpg olarakta oncelikle İpragaz sonra Opet sonra Aygaz oneririm.

Biraz daha dene ustadim eger problem devam ederse ona gore yorumlariz ;)

Son düzenleme:
Ustadim bir iki defa yapip duzelirse muhtemelen yakit kaynaklidir. Heken bir yerini kurcalatmabi onermem acikcasi.. Lpg olarakta oncelikle İpragaz sonra Opet sonra Aygaz oneririm.

Biraz daha dene ustadim eger problem devam ederse ona gore yorumlariz ;)
Tamamdir ustam cok tsk ederim takipteyim suanda

Merhaba,
Konu başlığı düzeltilmiştir. 2. olarak arıza olarak anlattığınız durum devam ederse @OTO DÜNYASI Gebze. Gökhan Ustamıza aracınızı bir göstermenizde fayda var.
Aracın lpg enjektörlerinde
Lpg beyninde
Lpg gaz ayarında problem olabilir.
Bunun için benzinde kullanarak test edebilirsiniz.
Aldığınız LPG'de sorun olabilir. @wanted007 arkadaşımızın dediği gibi opetten alıp bir kaç kere daha deneyip sorunun devam edip etmediğinize bakmanızı tavsiye ederiz.

Geri
Üst Alt