Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon mk2

Ayni kasanin toledo modeli var bende de ustad.

Edit: orijinal akü 72 ampermis. Aklimda neden 60 olarak kalmis bilmiyorum :( gonul rahatligiyla 72 taktirabilirsin ustad.. onceki yanlis bilgilendirme icin ozur dilerim o kismini kimseyi yaniltmasin diye siliyorum...

Son düzenleme:
Aynı kasa 2010 TDI kullanıyorum.
2-3 sene önce 72 lik Varta Black Diamond aldım. Soğuk marşım ilk akü takıldığı günkü kadar güçlü.

Amper şarj ve deşarj süresi ile ilgilidir. Volt gibi değişik olması durumunda elektronik aksama zarar verecek bir değer değildir.
Aracındaki elekronik sistemlerin durumuna göre (görüntülü multimedya, ses sistemi, sunroof, xenon vs..vs..) amperini yüksek alabilirsin.

@Hezarfen ustadin dedigi gibi amper kapasite ile ilgilidir. İcine depolayabildigi akımla ilgili. Yani buyuk tercih edilebilir voltaj acisindan hicte sorun olmaz.

ozur dileyerek yazdiklarimi duzenliyorum baskalarini yaniltmayim. Gidip usenmedim akuye baktim 72 ampermis orijinal. Aklima neden 60 kalmis bilmiyorum ama ustad orijinal akude zaten 72 ampermis bilgin olsun..

bu arada varta harika bir secim. Benimki tam okula gidecekken tik deyip sukoyvermisti buralarda varta bulamadigim icin mutlu taktirmistim. Varta yeni üretim bulabilirsen harika olur. Benim gozumde varta sarj depolama konusunda bambaska bir seviye...

Son düzenleme:
@Hezarfen
bu arada varta harika bir secim. Benimki tam okula gidecekken tik deyip sukoyvermisti buralarda varta bulamadigim icin mutlu taktirmistim. Varta yeni üretim bulabilirsen harika olur. Benim gozumde varta sarj depolama konusunda bambaska bir seviye...

Ben almadan önce offroad yapan aküyü zorlayacak ekipmanlar kullanan dostlarıma sorarak aldım. Mutlu, İnci vs.. gibi markalar akü konusunda Varta'nın yanına yanaşabilecek akü değildir dediler. Bunun üzerine aldım. Hatta İstanbul Anadolu yakasında akü alacak arkadaşlar benim aldığım yerden fiyat alabilirler. Belki 30 yıldır Kadıköy'de 24 saat açık elektrikçi/lastkçi olarak esnaflık yapıyorlar. sahibi düzgün esnaftır.

1621001204606.png

Benim orjinalim 60 amper vartaydı. Sonrasında 72 kullanmış çok memnun kalmıştım. Bu seferki indirim kurbanı olarak 60ah inci aldım. Şikayetim yok ama soğuklarda yatan araçta akü bitiyor :) Yani demem o ki 70 , 72 ah iyidir.

Geri
Üst Alt