Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR Amortisör Sistemi

Lektonstar

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar
2017 FR sahibiyim. Araçlarımızın sertliği hepimizin malumu. Merak ettiğim, sistemdeki sertlik komple amortisör sistemi olarak mı sert yoksa sadece yaylarımız mı sert. Yani golf ile Fr arasındaki sertlik sadece yayladan mı kaynaklı yoksa komple amortisörler de mi sert? Yardımcı olursanız sevinirim.

Leon golfe göre daha sert yaylara sahip başka bir farkları yok babamda golf vardı bende leon ikisi arasında golf daha konforlu idi ama leon daha iyi yol tutuyordu :)

Leon golfe göre daha sert yaylara sahip başka bir farkları yok babamda golf vardı bende leon ikisi arasında golf daha konforlu idi ama leon daha iyi yol tutuyordu :)
Yani diyorsunuz ki amortisörler tamamen aynı, sadece yaylar farklı. O zaman sadece yayları değişsem yeterli olacak, doğru mu ?

Yaylardan kaynaklı kesinlikle hatta yaylarınızdan ses bile geliyordur tahminim o kadar settir

Ama sert yay iyidir bence ben çok seviyordum aracımı hele ki virajlarda çok daha iyi etkisi oluyor :) bence öyle kalsın

Yaylardan kaynaklı kesinlikle hatta yaylarınızdan ses bile geliyordur tahminim o kadar settir
Çok şükür yaylarda hiç ses yok ama bulunduğum bölgede yollar pek iyi değil. Ben konforumdan çok aracın sağlığını düşünüyorum. Aracın terim sesleri artmaya başladı. İçim el vermiyor bu sertliğe. Bu sebeple eğer yaylar sertse yayları, amortisörler de sertse komple değiştirmeyi düşünüyorum. Yoksa virajlarda yılan gibi gitmek benim de hoşuma gidiyor

Benım bıldığım kadarıyla golf leon a3 Octavia aynı amartisörü kullanıyorlar yaylardan benım kanaatimce:)

Çok şükür yaylarda hiç ses yok ama bulunduğum bölgede yollar pek iyi değil. Ben konforumdan çok aracın sağlığını düşünüyorum. Aracın terim sesleri artmaya başladı. İçim el vermiyor bu sertliğe. Bu sebeple eğer yaylar sertse yayları, amortisörler de sertse komple değiştirmeyi düşünüyorum. Yoksa virajlarda yılan gibi gitmek benim de hoşuma gidiyor
Aslında Seat’ın üretim iddasında bir nevi spor arac üretme gibi bir düşünce yatıyor ve her aracı sert yapıyor adamlar :)

Geri
Üst Alt