Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon akü degiştirdim başıma gelenler bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

Tamerkzlkus

Kayıtlı Üye
Adım tamer kızılkuş istanbuldan yazıyorum seat leon S&S 125 HP FR 2016 model bir ay once satın aldım
ve geçen gün sabah arabam çalışmadı takviye yapıp sanayide akücü ustaya götürdüm ve Varta EFB 12V 105A 640A akü taktırdım ve ayarlarım silindi. start stop arızası veriyordu sag tarafın camlar açılmıyordu kumandadan aynalar kapanmıyordu manuel aynayı kapatıyorum sag ayna kapanmıyor böyle arızalar vardı
bir problem oldugunu düşünmüyordum 2 gün öyle kullandım gizli özellikciye götürüp arızayı sildirip devam ederim diye düşündüm ve orjinal bosch makineye sokunca arızaları silemedik servise götürdüm durum bu bu dedim ve bakalım dediler kartal doguş seat bayi baktı arızaları silemedi bende direk aracı satın aldıgım bayide solugu aldım 3 gün bizde kalsın garantiden halletmeye çalışalım dediler şimdi benim aklıma takılan soru modülleri vs bişeyi yakmış olabilirmiyim akü degişince bu problemler gider mi daha once böyle bişeyle karsılaşan arkadaşlar oldu mu 3 gün beklemedeyim çok merak ediyorum arabayı kendi elimle arızalandırdım mı servise götürmeyerek

Orjinal akü kaç amper aracinizda 105amper taktirmissiniz yüksek değil mi?

Uzerinden çıkan aynı Aküyü taktım bayi bizim dışımızda akü takılırsa bu hataları verebiliyor dedi bende çözemedim pek bilgim de yok bu konulara

Akü değişim araç çalış vaziyette veya kutup başlarına elektrik takviye edilmenden değişim yaptıysanız bu hataları almanız normal sadece kodlama yapılacak başka bir arıza olduğunu düşünmuyorum.Beyinli araçlarda kutup başın çıkardığınız zaman kodlamalar siliniyor.

Orjinal aküsü sanki 74A idi, ve jel akü diye geçiyor. Varta da olmaması lazım. Takviye yaparken yanlış bağlamış vs olabilir misiniz? Topraklama yapamamış, araç beyni zarar görmüş olabilir.
Saydığınız sıkıntılar sanki hep aynı can-bus modülünden yönetiliyor gibi. Büyük ihtimalle sağ kapıdaki kapı içi kontrol beyni zarar görmüştür. Aynı donanım paketi ve model yılındaki farklı bir aracın beyni sökülüp takılarak denenebilir. Beyin ücreti kapı başı yaklaşık 400 lira gibi bir şey olmalı.

Şuan bayide araç akü değişimi oldu garanti kapsamında dediğiniz gibi sağ kapı kontrol ünitesi yanmış 940 TL ücreti var bayide onuda garantiden değiştiriyor satın aldığımız bayi çok yardımcı oldu sagolsunlar aracın çıkmasını bekliyorum aynı marka araç sahibi arkadaşlar kimseye güvenip dışarda işlem yaptirmasinlar bilmeyenlere bayi olmasa ben şuan 3 bin liralık olmuştum sanırım ucuz yırtık acikcasi.

Orjinal aküsü sanki 74A idi, ve jel akü diye geçiyor. Varta da olmaması lazım. Takviye yaparken yanlış bağlamış vs olabilir misiniz? Topraklama yapamamış, araç beyni zarar görmüş olabilir.
Saydığınız sıkıntılar sanki hep aynı can-bus modülünden yönetiliyor gibi. Büyük ihtimalle sağ kapıdaki kapı içi kontrol beyni zarar görmüştür. Aynı donanım paketi ve model yılındaki farklı bir aracın beyni sökülüp takılarak denenebilir. Beyin ücreti kapı başı yaklaşık 400 lira gibi bir şey olmalı.
Kardeşim aynen dediğin gibi sağ kapıdaki beyin yanmış dışarda akü değiştirdikden sonra 940 TL ücreti vardı onuda garanti kapsamına soktu arkadaş ucuz yırtık gibi aracımın çıkmasını bekliyorum serviste

geçmiş olsun. umarım bir daha böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Öncelikle geçmiş olsun. Bizimde başımıza benzer bi durum geldi, aküyü yeniledik hemen akabinde stop lambası ve park ışıkları söndü, en garanti yol bayilerden veya doğuş oto servislerinden yardım almak aküyü orda yeniletmek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt