Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Advanced Paket 1.6 TDI DSG S&S Cam tavan aracımı satıyorum.

profescobar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese selamlar.

Bagaj hacmi ve model yükseltme nedeni ile aracımı satıyorum.
Gerçi hala yerine alabileceğim bir araç bulamadım araştırmalarım devam ediyor. Şu anda Honda Civic LPG ve Renault Megane Dizel i araştırıyorum.
Attan inim eşeğe binmiş gibi hissedeceğim geliyor ama şartlar bunu gerektirdi malesef.

Ayrıca ilanda belirtilen kaza ile ilgili de zaten daha önce konu açmış ve fotoğraf paylaşmıştım. Onun la ilgili linkli de bırakıyorum.

Şimdiden alıcısına hayırlı olsun.

Arkadaşlar selamlar. Bu gün biraz piyasa araştırması yaptım aracım için koyduğum fiyatın yüksek olduğuna kanaat getirdim, fakat piyasa o kadar karışık ki ne değer biçeceğimi bilemedim. Araç fiyatını düşüreceğim bu konuda sizlerin değerli görüşlerine ihtiyacım var. Yaptığım bir çok kişiye garip gelebilir ama en azından hem alan değerinde alsın hem de ben düşük değerden satıp sonra üzülmeyeyim istiyorum. Şimdiye kadar sattığım her aracın sonrasında teşekkür için aradılar bunda da öyle olsun isterim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı satışlar dilerim.
İkinci el piyasası ne yazıkki biraz şans işi. Hem doğru alıcıyı bulmak hem de doğru fiyata satabilmek. İlk sahibi olduğum aracımı malum sitelere ve emsallerine bakarak 185 bin TL ye sadece piyasa araştırması yapmak için satışa sundum. Birkaç kişi aradı. 2000 görüntülenme, 180 favori ile satıştan çıkardım. Sonra araba araştırmasına girdim. Aracı buldum, istediğim fiyata indiler. Hatta biraz daha bekledim daha da indiler. Sonra daha daha da indiler. Tam 20 günde 45 bin TL indirimle anlaşma yaptım. Benim aracı ne kadara alırsınız dedim. 170 bin TL dediler. Ben az buldum, 175 ten aşağıya vermem dedim. Siz bilirsiniz dediler. Bende tekrardan ilana koydum 175 bin TL olarak . 2 saatte aracı sattım. Geldiler aldılar.
Malum siteler fiyat konularında yanıltıcı olabiliyor. Bazen yanlış donanımla araçları satışa sunuyorlar. Bence siz de biraz fiyat düşüklüğü yaparak piyasaya bakın derim.
Benim aracım farklı marka olduğu için yazmak istemedim. Ama lenonum varken de doğru bir fiyatla 3 saatte alıcı buldum. Biraz sabır biraz da fiyatta abartmamak lazım. Hayırlısı olsun

yeni kasa leonun 231binlik manuel fiyatı alicilarda kisa süreliğine bi kafa karışıklığı yapıp 2.eli Biraz yavaslatacaktir.

Hayırlı satışlar dilerim.
İkinci el piyasası ne yazıkki biraz şans işi. Hem doğru alıcıyı bulmak hem de doğru fiyata satabilmek. İlk sahibi olduğum aracımı malum sitelere ve emsallerine bakarak 185 bin TL ye sadece piyasa araştırması yapmak için satışa sundum. Birkaç kişi aradı. 2000 görüntülenme, 180 favori ile satıştan çıkardım. Sonra araba araştırmasına girdim. Aracı buldum, istediğim fiyata indiler. Hatta biraz daha bekledim daha da indiler. Sonra daha daha da indiler. Tam 20 günde 45 bin TL indirimle anlaşma yaptım. Benim aracı ne kadara alırsınız dedim. 170 bin TL dediler. Ben az buldum, 175 ten aşağıya vermem dedim. Siz bilirsiniz dediler. Bende tekrardan ilana koydum 175 bin TL olarak . 2 saatte aracı sattım. Geldiler aldılar.
Malum siteler fiyat konularında yanıltıcı olabiliyor. Bazen yanlış donanımla araçları satışa sunuyorlar. Bence siz de biraz fiyat düşüklüğü yaparak piyasaya bakın derim.
Benim aracım farklı marka olduğu için yazmak istemedim. Ama lenonum varken de doğru bir fiyatla 3 saatte alıcı buldum. Biraz sabır biraz da fiyatta abartmamak lazım. Hayırlısı olsun
Değerli yorumun için teşekkür ederim.

Sahibinden.com, vava.cars. yada Arabam.com sitelerinde araç değer hesaplama var. Oraya gerekli verileri girerek aracınızın sitelerden ortalama fiyatına bakarak bir fiyat belirleyebilirsiniz. Acil satmanız gerekliyse biraz daha ucuza, tok satıcıysanız biraz daa pahalıya ilana koyabilirsiniz.
Hayırlı satışlar.

Sahibinden.com, vava.cars. yada Arabam.com sitelerinde araç değer hesaplama var. Oraya gerekli verileri girerek aracınızın sitelerden ortalama fiyatına bakarak bir fiyat belirleyebilirsiniz. Acil satmanız gerekliyse biraz daha ucuza, tok satıcıysanız biraz daa pahalıya ilana koyabilirsiniz.
Hayırlı satışlar.
Sitelerdeki hesaplamalara göre benim aracım 130 K yapıyormuş bazen bu hesaplamalar da çok mantıksız görünüyor.

Sitelerdeki hesaplamalara göre benim aracım 130 K yapıyormuş bazen bu hesaplamalar da çok mantıksız görünüyor.
Aslında basit hesaplama yapıyor siteler. Toplam aynı özellikteki araç fiyatlarını alıyor, ortalamaya bölüyor ve bir fiyat çıkartıyor. Tabi sizin aracınızın ekstraları vb varsa onları hesaplayamıyor.

Geri
Üst Alt