Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon 6200 tl bakım ücreti ( buji kayış değişimi dahil)

ksenophanes

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar,

2016 leon 1.2 benzinli aracım var. Kilometre 89.000 civarı

Bir özel servise telefon açıp sordum sadece yağ değişimi hava polen filtresi vs için 2500 tl fiyat verdi,( buji falan dahil edersek 5000 tl ye denk geliyor yetkili servisle yarışıyor) bir diğeri 2000 tl dedi.

Sanayiye gittiğimde bakımdan emin olamıyorum. Adam düzgün bir şekilde kontrol etmeden sadece filtreleri değiştirip gönderiyor. Arabada çoluk çocuk yolda kalmakta istemiyorum

Avekten kayışlar ve bujiler dahil 6200 tl fiyat teklifi aldım.

Avrupa yakası için rutin bakımlar harici arabayı inceleyecek bana olası problemleri de söyleyebilecek bir özel servis tavsiyeniz var mı ? Yoksa maceraya girmeyip 6200 tl ye yetkili servise mi gideyim ?

Avrupa yakasında bizim ustamız var İkitelli sanayide @MARAZ37 ustamız aracını gözün kapalı bırakabilirsin

Herkese merhabalar,

2016 leon 1.2 benzinli aracım var. Kilometre 89.000 civarı

Bir özel servise telefon açıp sordum sadece yağ değişimi hava polen filtresi vs için 2500 tl fiyat verdi,( buji falan dahil edersek 5000 tl ye denk geliyor yetkili servisle yarışıyor) bir diğeri 2000 tl dedi.

Sanayiye gittiğimde bakımdan emin olamıyorum. Adam düzgün bir şekilde kontrol etmeden sadece filtreleri değiştirip gönderiyor. Arabada çoluk çocuk yolda kalmakta istemiyorum

Avekten kayışlar ve bujiler dahil 6200 tl fiyat teklifi aldım.

Avrupa yakası için rutin bakımlar harici arabayı inceleyecek bana olası problemleri de söyleyebilecek bir özel servis tavsiyeniz var mı ? Yoksa maceraya girmeyip 6200 tl ye yetkili servise mi gideyim ?
Merhaba.
Ben sizin yerinizde olsam yetkili servise yaptırırdım bakımı. Aradaki fiyat farkı fazla değil. Satarkende rahatlık oluyor açıkçası. Benim aracımında cumartesi günü kartal doğuştan periyodik bakım randevusu var. Dışarıda yaptırmaya kalksam muhtemel olarak özel servisler 2000 ve üzeri diyecekti. Ben 3400 tl yetkili serviste yaptıracağım.

Açıkçası yetkili serviste sıkıntı yaşayan çok insan tanıyorum, trigerde sente tutturamayan ustalar mı dersin, aracı teslim öncesi fırçayla yıkayıp çizik içinde bırakanlar mı dersin, serviste bunlar nasıl olabilir dediğim türden adamlar çalıştırıyorlar. Bir de kendi başıma gelen bir sorundan bahsedeyim triger seti değişimi için fiyat aldığımda devir daim fiyata dahil edilmemişti, sebebini sorduğumda sorun varsa değişir gibi abuk bi yanıt aldım. Ancak triger seti değişiminde devir daimi değiştirmekte fayda var çünkü ömrü en fazla 100-120 bin aralığında olan bir parça, 89'da değiştirmeyip 20-40bin km aralığında devir daim kaçak yaptığında devir daimle beraber tekrar triger seti değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca leon,ibiza (golf ve polo gibi aynı motora sahip waglarda da) ön krank keçesi de kronik olarak belli bir aralıkta kaçırma yapan bir parça, bu yüzden triger değişiminde yenilenmesinde ısrarcı olduğum bir parçadır. Vag araçlarda kendi adıma ustalığından emin olduğum özel servislerden yanayım.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt