Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT LEON 2009 STYLANCE ALARM DURDUK YERE ÇALIYOR.

seatleon1903

Kayıtlı Üye
S.a hayırlı ramazanlar.
1.6 mpi 2009 mk2 leon araç
Arabayı kitliyorum.Bazen 3-5 dk sonra bazen alakasız saatlerde kendi kendine alarm çalıyor.
Akü üstündeki eski sulu akülerden su takviyesi yaptık.
Voltaj değerleri düzgün geliyor 13 v
akü zayıflığında mı alarm ötüyor ? Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

A.slm ustad hayırlı ramazanlar...

Akü zayifladiginda otebilir. Yalniz akuden oldugunu dusunmuyorum. Bu modelde alarm sensor ile calisir. Yani araca vurarak aracin sallanmasi ile falan degil hareket sensoru ile calisir. Tavan lambasinin orda delikli bolumde sensorleri var. Sensor onunde sallanabilecek birsey kalmış ise otme yapabilir. Ya da aracin icine giren bir sinegin bile alarmi caldirdigina sahit oldum :) degisik hayvan gidip sensorun oraya konmus alarm deli gibi otuyordu :D

Yani oncelikli olarak bence sensore yoğunlaş. Onunde yada aracin icinde hareket edebilecek birsey kaliyormu. Eger yok ise akü denemek mantikli olabilir. Çünkü aku sokuldugunde de bu alarm calar. Hemde deli gibi calar. İcerisinde enerji depolayan piller var bu sayede uzunca sure akusuz calabilir. Kapi kilitliyken akü sokulurse alarm calar. Basima geldim aracin regulator hortumunu degistirecektik kapi kilitliyken aku kutup basini sokunce deli gibi otmeye baslamisti....

Yani ustad sirasiyla kontrol etmek lazim.

Bende 2001 leon signo donanım varken aynı şeyi yaşadım. Arabayı park ettiğimde 30 sn sonra alarm çalmaya başlıyordu. Nasıl olur derken içeride sinek olduğunu fark ettiğimde içeride hareket sensörünün de olduğunu fark ettim
Ondan sonra bir daha çalmadı.

A.slm ustad hayırlı ramazanlar...

Akü zayifladiginda otebilir. Yalniz akuden oldugunu dusunmuyorum. Bu modelde alarm sensor ile calisir. Yani araca vurarak aracin sallanmasi ile falan degil hareket sensoru ile calisir. Tavan lambasinin orda delikli bolumde sensorleri var. Sensor onunde sallanabilecek birsey kalmış ise otme yapabilir. Ya da aracin icine giren bir sinegin bile alarmi caldirdigina sahit oldum :) degisik hayvan gidip sensorun oraya konmus alarm deli gibi otuyordu :D

Yani oncelikli olarak bence sensore yoğunlaş. Onunde yada aracin icinde hareket edebilecek birsey kaliyormu. Eger yok ise akü denemek mantikli olabilir. Çünkü aku sokuldugunde de bu alarm calar. Hemde deli gibi calar. İcerisinde enerji depolayan piller var bu sayede uzunca sure akusuz calabilir. Kapi kilitliyken akü sokulurse alarm calar. Basima geldim aracin regulator hortumunu degistirecektik kapi kilitliyken aku kutup basini sokunce deli gibi otmeye baslamisti....

Yani ustad sirasiyla kontrol etmek lazim.
HOCAM SİNEK YOK MALESEF SALLANAN BİR SEY DE YOK O SENSOR DEDİĞİNİZ YER TAM NERESİ FOTOĞRAF EKLEYEBİLİR MİSİNİZ?

HOCAM SİNEK YOK MALESEF SALLANAN BİR SEY DE YOK O SENSOR DEDİĞİNİZ YER TAM NERESİ FOTOĞRAF EKLEYEBİLİR MİSİNİZ?
Ustad fotoyu asagiya ekliyorum. Sensor o parcanin icerisinde. Ultrasonic calisma sekli varmis. Yani bir ihtimal sensör arizasi olabilir...

Kucuk bir not duseyim. O parcayi sokeceksen aman haa cok ama cok dikkatli ol. Bimbe kisimdaki cikinti tirnaklar cok cok hassas ve kirildiginda plastik parcanin yenisini bulamayabilirsin...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-19-22-35-19-081.jpeg
    Screenshot_2021-04-19-22-35-19-081.jpeg
    88.8 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_2021-04-19-22-34-59-009.jpeg
    Screenshot_2021-04-19-22-34-59-009.jpeg
    123.2 KB · Görüntüleme: 10
Ustad bu arada eger sorunu gecici olarak goz ardi etmek istersen ya da yaptirana kadar sorun cikmasin dersen sol kapilain arasindaki orta direkte ic kisimda bir dugme var. İnerken ona bir defa bas sonra kapilari kilitle. O dugme alarmi bir defaligina devre disi birakma dugmesidir. İsin kotu yani bunu her aractan indiginde tekrar yapman gerekir. Cunku o dugme alarmi bir defa deaktif eder... İnsallah kosa yoldan cozersin sorunu.

Geri
Üst Alt