Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.6 tdi yakıt tüketimi %80 artması

clarinet96

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar, seat Leon 1.6 tdi otomatik 2012 aracım var . 1500 km önce trigel değişti , 10000 bakımı yapıldı . Şu son iki haftadır aracımın yakıt tüketimi %80 arttı . Yani şöyle ; 50 liraya 200 km gidiyordum mazota gelen zam ile 170 e falan düşmüştü gerçi ama şu son iki haftadır 100 liraya 250 km anca gidiyor nolur yardım edin arkadaşlar ..

Öncelikle sakin ol kardeşim, çözülür, hallolur. Aracı servisine götür, enjektörlerle ilgili bir şey olabilir, turbo ile ilgili bir şey olabilir, aracın performansında düşme var mı ? Filtrelerde sıkıntı olabilir. Buradan en fazla bu tavsiyeyi verebilirim, gerisi servisine kalmış. ama bir aracın yakıtının %80 artması normal değil. tabi şu şartları da göze alarak bak olaya; kış aylarında, hava soğukken araç normalden fazla yakar, hele ki dizel araçta bu çok daha barizdir. eski arabamda yaz aylarında 15-16 krş yakarken kışın 23-24 krş ları görürdüm. bir de malum zam, her şey yolunda da olabilir. ama aklında soru işareti kalmasın, göster, kafan rahatlasın.

enjektör olabiilir bizde yakın zaman da kardeşimin 2012 1.6 tdi stronic chip lenmiş aracını servise götürdük ben çok kullanmadığımdan anlamamıştım ama enjektör bozuk dediler yaptırdık hem gidişi düzeldi hemde yakıt düştü şehir içi 8 lt yakan araç 5.5-6 ya düştü bir göster istersen ama servise yaptırma şayet 4 enjektör için servis değişimine 7.600 tl istedi:)

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için , çok sağolun :)

Dpf,i kontrol ettir o kadar yakit artişi dpf etkili olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba buna benzer bir problemi şuan ben yaşıyorum, sıkıntıyı çözebidiniz mi acaba? Ne yapmam gerek acayip çok yakıyor şuan araç. Depoyu 240 liraya fullüyorum maksimum 550 km yol gidiyorum şehir içi. Ocağıma incir ağacı dikti :'(

Merhaba buna benzer bir problemi şuan ben yaşıyorum, sıkıntıyı çözebidiniz mi acaba? Ne yapmam gerek acayip çok yakıyor şuan araç. Depoyu 240 liraya fullüyorum maksimum 550 km yol gidiyorum şehir içi. Ocağıma incir ağacı dikti :'(

gözlerim doldu valla, polom 3 silindirli falandı ama, 180 gibi depo dolardı, ş.içi 1100-1200 km kullanıma göre giderdi. :)

gözlerim doldu valla, polom 3 silindirli falandı ama, 180 gibi depo dolardı, ş.içi 1100-1200 km kullanıma göre giderdi. :)

Hiç sormayın ya bu benim ilk aracım biraz acemiliğime de geldi açıkçası. Düz mantık dizel alayım az yakar dedim ama hiç memnun kalmadım. Yakıtı içiyor bildiğin.

Hiç sormayın ya bu benim ilk aracım biraz acemiliğime de geldi açıkçası. Düz mantık dizel alayım az yakar dedim ama hiç memnun kalmadım. Yakıtı içiyor bildiğin.
benim de 2. aracım, özellikle lpg tam uyumlu benzinli aradım. :) ilk aracım dizeldi, 2,5 yıl kullandım. yakıt konusu inanılmazdı, yani istanbul konya arası otobanda ayağım dipte, klima sonda ona rağmen 18 krş falan yakıyordu. :)

şimdi giden benzinin lpg nin haddi hesabı yok, tutmuyorum da artık, bittikçe alıyorum. :D

dizelle benzin arasında çok fark kalmadı aslında, sadece litre fiyatları orantısız olduğu için benzin daha çok yakıyor gibi görünüyor.

bir de araç ne olursa olsun abi, gaza yükleniyorsan yakar. :)

Geri
Üst Alt