Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.0 TSİ 'da ilk Çalıştırmada devir 1.500 rpm de iken teneke vuruşu tarzı bir ses geliyor mu?

oxmoxtox

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Ağu 2014
Mesajlar
124
Yaş
37
Arkadaslar ayni teneke sesi durumu motor sogukken devir yuksekken geliyor devir dustukten sonra kesiliyor. Aynı model araba bir arkadaşımda var onda bu ses yok
 

ACK

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Tem 2016
Mesajlar
55
Yaş
29
3 silindirlerde olan bir ses aynisi benim aracimda da var hatta buraya videosunu ekliyorum. Servise gittigimde de iciniz rahat olsun bir sikinti yok denildi.

 

Bonno

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Eki 2018
Mesajlar
6
Yaş
43
Arkadaşlar araç yeni çalıştığında motor çok titreşim yaptığı için sallantı eksoz manifoltu boyunca katalizör e kadar ulaşıyor ve katalizör yuvasına oynama payı olmadığı için ve seat ta özellikle manifolta çok uzak yerleştirildiği için katalizör saplantılı artıyor ve çevresindeki koruyucu saça çarparak ses yapıyor olay tamamen bu. Aracı lift e kaldırıp egzoz borusu nü ve katalizorü tutan lastik tutanakları biraz esnetiğinizde ses kesiliyor. Yada katalizör saç koruyucuyu biraz estetik ses gene kesiliyor. Deneyin görün.
 
Üst Alt