Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 2011 fren merkezi

ismail.erden

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

Forumda yeniyim hatta ilk konum. Bir konuda desteğiniz istiyorum aracımın freni sürekli kendini salıyor ve frenciye götüdüğümde fren anamerkezinin bozulduğunu söyledi. Daha doğrusu bir usta diyorki fren anamerkez bozuk bir usta diyorki abs bozuk. Bizde ucuz parçadan başlamaya karar verdik fakat Sakaryadaki tüm hurdacıları gezdik bulamadık. Yan sanayisi olmaz diyorlar.

Bana bu konuda yardım edermisiniz nereden bulabilirim ne yapabililirim. Aracım 2011 seat ibiza reference 1.4 aşağıda parçanın fotoğraflarını ekliyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2021-10-17 at 15.39.30.jpeg

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-10-17 at 15.39.30(1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-17 at 15.39.30(1).jpeg
    161.3 KB · Görüntüleme: 5
Focus 2001 aracımda frenler yokuştan inince ayağımı bas çek yapmama rağmen kokuyordu. Balatanın frenden ayağı çekince tam ayrılmadığından sebep bunu yaptığını tahmin ederek tamirciye gittik. Bana da bazı ustalar ana merkezden olabilir dedi. Ben de sizin gibi önce ucuzdan başlayayım diye önce fren hortumlarını değiştirdim ve sorunum çözüldü. Size de fikir vermesi açısından bu tecrübemi paylaştım. Tabi ki fren hortumunu değiştiğinizde sorununuz çözülmeyebilir. Bu konuda sorumluluk almış da olmak istemem ancak aklınızda bulunsun. Umarım en az masrafla halledersiniz.

Benim Opel aracımla frenlerim boşaldı bir kez başıma geldi ve stop etti. Sebebi ise ABS kablosu çıktı. Arıza vermişti Allah'tan kaza geçirmedim.
Arıza ışığı yakmıyor mu? Detaylı check-up ile tarasınlar aracı.

Geri
Üst Alt