Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 180000 km triger değişimi...

Şu fotoğrafları da iliştirdik mi tamamdır.
Bu bakım km'si...
IMG_20190412_222443.jpg

Bu da bakımda ödediğim ücret
fatura.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün yetkili servisle görüştüm 60 bin bakımı için sadece buji ve yağ değişimi söylediler. V kayışının 90 bin bakımında triger kayışınında 180 bin bakımında değişeceğini söylediler.

Arkadaşlar bugün yetkili servisle görüştüm 60 bin bakımı için sadece buji ve yağ değişimi söylediler. V kayışının 90 bin bakımında triger kayışınında 180 bin bakımında değişeceğini söylediler.

İçin rahatladı mı :)
Boşuna demiyorum bizim arabalarımız gerçekten sağlam arabalar...
Kimi arabalar 90 bin de triger değiştiriyor.
Bir kaç gün oldu arkadaşla konuşuyorum da inanamıyor. İkinci kez mi değiştirdin trigeri diyor. Yok ilk kez diyorum, olmaz öyle şey diyor :)

Abi benim araba 60binde triger ve v kayışı değiştirmişler ben 90 binde tekrar v kayışı değiştirdim çatlak var dediler diye.

Özel servislerde de iş yok gerçekten..

Bora hocam LPG var mı senin araçta ? Ateşleme bobini değiştirdin mi hiç ?

İçin rahatladı mı :)
Boşuna demiyorum bizim arabalarımız gerçekten sağlam arabalar...
Kimi arabalar 90 bin de triger değiştiriyor.
Bir kaç gün oldu arkadaşla konuşuyorum da inanamıyor. İkinci kez mi değiştirdin trigeri diyor. Yok ilk kez diyorum, olmaz öyle şey diyor :)

Üstteki mesajda alıntılayamamışım :oops:

Abi benim araba 60binde triger ve v kayışı değiştirmişler ben 90 binde tekrar v kayışı değiştirdim çatlak var dediler diye.

Özel servislerde de iş yok gerçekten..

Bora hocam LPG var mı senin araçta ? Ateşleme bobini değiştirdin mi hiç ?

Rutin bakımda alıyorum yağımı ve filtreleri netten, gidiyorum rastgele bir ustaya. 80 lira civarı işçilik karşılığında yaptırıyorum. Bu büyük bakım diye yetkiliye gittim. Üstte de fiyat çizelgesini fikir olsun diye paylaştım.

Aracımda lpg var 32 binde taktırdım. Neredeyse 150 bin olacak kullanıyorum. Bir tek geçenlerde 5-10 bin km öncesinde lpg enjektörleri arızlandı o değişti. Onun harici yanlış hatırlamıyorsam şimdiye kadar bir şey değiştirmedim lpg ile alakalı.

Rutin bakımda alıyorum yağımı ve filtreleri netten, gidiyorum rastgele bir ustaya. 80 lira civarı işçilik karşılığında yaptırıyorum. Bu büyük bakım diye yetkiliye gittim. Üstte de fiyat çizelgesini fikir olsun diye paylaştım.

Aracımda lpg var 32 binde taktırdım. Neredeyse 150 bin olacak kullanıyorum. Bir tek geçenlerde 5-10 bin km öncesinde lpg enjektörleri arızlandı o değişti. Onun harici yanlış hatırlamıyorsam şimdiye kadar bir şey değiştirmedim lpg ile alakalı.
Hocam hangi marka lpg takılı, o kadar sorunsuz götüren

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 leon aracımı 90 bin bakımını yaptırdım 4 ay önce sadece v kayışı değişti. halk arasında her yüzbinde bir baskı balata triger değişir diye bir söylem var bu kullanıma ve hava şartlarına göre değişir veya aracına göre de değişebilir. Ben özellikle sordum bana yarın sorun çıkarmasın triger baskı balata gerekiyorsa değiştirin dedim. para kazanmak istemez miyiz gerekirse değiştiririz şuan hepsi iyi durumda dediler.

Landirenzo var hocam.
Bendede landirenzo var 80bin oldu sanırım benimde lpg enjektörleri arızalandı. Lpgye geçince biraz sallantılı çalışıyor motor. Sende nasıl bir tepki vardı, nerede ne kadara değiştirdin bilgi verir misin?

Geri
Üst Alt