Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 1.8 glx ısınma sorunu (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eskiden bende şahin vardı 1990 model :D taksicilik yıllarımda aklımda kalan bişi var...
Bu yazdıklarınızdan sonra termostat da bozuk olabilir, daha doğrusu açık kaldığını gösteriyor. Böyle olunca da soğutma sıvısının tamamı sisteme dahil olduğu için ısınması uzun sürüyor...bu ihtimali değerlendirelim devirdaim en son düşüncemiz olsun
[doublepost=1451599450,1451599395][/doublepost]
senin arabaya bu olmaz devirdaimden emin olalim önce

eskiden bende şahin vardı 1990 model :D taksicilik yıllarımda aklımda kalan bişi var...
Bu yazdıklarınızdan sonra termostat da bozuk olabilir, daha doğrusu açık kaldığını gösteriyor. Böyle olunca da soğutma sıvısının tamamı sisteme dahil olduğu için ısınması uzun sürüyor...bu ihtimali değerlendirelim devirdaim en son düşüncemiz olsun
[doublepost=1451599450,1451599395][/doublepost]
senin arabaya bu olmaz devirdaimden emin olalim önce
Termostat degisti ilk once benimde aklima geldi iyiki degistirmisim farkli ve matkapla delinmis bi termostat cikti icinden

Termostat degisti ilk once benimde aklima geldi iyiki degistirmisim farkli ve matkapla delinmis bi termostat cikti icinden
orjınalini bakalım fiyatı uygunsa ankara 100 yıl doğustan getirtirsiniz .. yedek parca fatih beye yönlendircem seni...muhtemelen parca yoktur elinde almanyadan gelebilir.yan sanayi takarsanız ne oldugu belirsiz sivasın soğuk kış gununde ortada kalmayın bir kere takın kurtulun ...
[doublepost=1451600149,1451599862][/doublepost]motor kodun ney @ali_58
[doublepost=1451600764][/doublepost]1994 seat ibiza devirdaim su pompası 1 nolu parca contasıyla beraber gelecek...030121008D parca kodu...94 model oldugu için fiyat vermedi servis bilecek...çok para olcanı sanmıyom...arac şase noyu verirsin son kontrol farklı bi malzeme gelmesın sonra @ali_58
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.png
[doublepost=1451600988][/doublepost]243 lira civarı ................
[doublepost=1451603620][/doublepost]
parca şeması yukarıda fiyatı kodu da orda 250 civarı...gene de tam net bilmiyorum ...karar verirsen ya da bulamazsan sivasda doğuş oto 100 yıl fatih bey yedek parcayı ararsın.önce ibana parayı yatırıyon sonra parça kargoyla elinde

Abs kodlu motor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimki ilk attigim olmasi lazim

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

makaleleri okudum hep aynı kapıya cıkıyor.pompayı değiştirme hortum değiştir :) pompa bozuk olsa motoru yakarsın. hortumun içini nerde görcen ya da kıvrıldığını.zamanla tıkanmışda olabilir bükülmüşde.hortumları gözden gecir sök tak incele değiştir.çokta binme hatta hiç binme sorunu cözmeden...hadi gecmiş olsun durumdan haberdar edersin aynı konu içersinde
@kirlisakal bir gün parayı bulursam metin abime 500 araçlık KİRLİSAKAL ÖZEL SERVİS ACACAM AHANDA YAZDIM BUNU HERKEZ BİLSİN BAŞ MÜDÜR OLARAK :) :D

Arkadaslar sorunum cozume ulaştı. regulator sisteme seri sekilde bagliydi yani T baglanti kullanilmadan motordan cikan su regulatore ordan kalorifere gidiyordu bu sekilde ısınmıyordu. T boru kullanarak paralel baglanti yaptim ve sorun halloldu. Bana yardımcı olan @kirlisakal a cok tesekkur ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt