Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 1.8 glx ısınma sorunu (konu kilit)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Malesef sorun yine ayni hortumlarda bir problem bulamadim ısınan hortumdan bağlantı yapıyorum bağladığım yer bu sefer ısınmıyor acayip bi sorun motor bloğundan gelen su regülatöre oradan kalorifere sonra tekrar bloğa dönüyor ama gaza basmadigimda sıcaklık yok
alicim iyice kontrol ettin mi+ lpg nin radyatöre kadar uzanan şeytan ücgenınde sistemde tıkanıklık olması ya da hortumun bükülmesi...başka bişi değildir...en son care radyatörden şüpheleniyorum ben radyatör su girişi metal kısmında , hortumun takıldıgı yerde tıkanıklık söz konusu olabilir.
bunlarda da bişi yok lpg gaz beynınde var bişi...
[doublepost=1451417607,1451417509][/doublepost]göğüslük torpidonun arkasında kalorifer motorundan da sıkıntı olabilir...
[doublepost=1451418386][/doublepost]senin bulman biraz zor :) bulmaca gibi teknık sıkıntın var...o şeytan ücgenınde kaloriferden çıkışda motor kaputun içinde bi yerde plastic T bağlantısı olacak o t bağlantıyı sökün bakın.bu saydıklarımda da bişi yoksa torpido arkasında kalorifer peteğine bakacaksınız ısınmayan lpg soğuk kış gunlerınde arabayı da ısıtmaz.kalorifer peteğine yogunlaşın T bağlantı kontrolunden sonra
[doublepost=1451419409][/doublepost]
Malesef sorun yine ayni hortumlarda bir problem bulamadim ısınan hortumdan bağlantı yapıyorum bağladığım yer bu sefer ısınmıyor acayip bi sorun motor bloğundan gelen su regülatöre oradan kalorifere sonra tekrar bloğa dönüyor ama gaza basmadigimda sıcaklık yok
regulatörun basınc ayarı var her markanın farklılık gösterebiliyormuş...ayar bozuksa ısınma problemi cıkarabiliyor
hemen arkasına basınç ayarından sonra kalibrasyon gerekir.
her ihtimali göz önüne almamız lazım..zaten bu anlattıklarımın haricinde başka bişi olamaz...şuan anlattığım olayı en son olmadı lpgciye gidip ayarlattır sonra bi daha görelim...bana da dert oldu bu sivas soğuk
[doublepost=1451466006][/doublepost]@ali_58 naptın

Cok ilgilisiniz saolun.surekli yuksek devide gaz vererek kullaniyorum hortumlarda T baglanti kullanmadim dediginiz gibi kaloriferde bi isiniyor bi soguyor hortumlara T kullanmayi düşünüyorum bide öyle deniycem. Bakalım ne olacak. Regulator eski tip oldugu icin bunda basinc ayari yapılamıyor.

Ayrica kalorifer petegi yeni degisti

Cok ilgilisiniz saolun.surekli yuksek devide gaz vererek kullaniyorum hortumlarda T baglanti kullanmadim dediginiz gibi kaloriferde bi isiniyor bi soguyor hortumlara T kullanmayi düşünüyorum bide öyle deniycem. Bakalım ne olacak. Regulator eski tip oldugu icin bunda basinc ayari yapılamıyor.

Ayrica kalorifer petegi yeni degisti
araştırmalarımda T varmış ama bu T iptalini anlamış değilim belki sorun ordadır.düzgün su dağıtımı gercekleşmiyor olabilir.kalorifer peteği yeni olduğuna göre acaba hortum bağlantılarında sıkıntı mı var...öncelikle T alın takın ...sanki bana bumuş gibi geliyor başka arıza olsa yuksek hızda beyin ısınmaz akışda sıkıntı var gibi ... mecbur her ihtimali göz önünde bulunduracaz

1f8bf96254f2a8e311436a283d2bef9d.jpg
5e2fc28faf9cfaaa98b13745cd3b2b63.jpg
fac0510a5efbe3dda82d4c2d031d71ae.jpg

Suanki hali bu

bu ne motora giren soğutma su girişi değil mi kıvrılmış :) insanın iç organları gibi :) @ali_58 5e2fc28faf9cfaaa98b13745cd3b2b63.jpg

Malesef degil :( hava hortumu

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu gun lpg ciye ve motorcuya gittim lpg ci devirdaim dedi motorcu devirdaim olamaz hortum baglantilariyla alakali deneme yanilma yontemi ile bulabilirsin dedi. Manifolda giren ince hortumu pense ile sıktı gaz vererek beyni ısıttı sonra penseyi cikartti ama beyin normal sekilde ısınmaya devam etti tabi arac stop edip soğuduktan sonra eski haline döndü

Malesef degil :( hava hortumu

haa pardon hava filtresinden gelen hortum bu aklım birden başka yere gitti...şimdi hacım herşey normal gözüküyor bu şekilde analiz edemeyiz...insanın içindeki organları düşün biri çalışmadı mı diğerlerini de etkiler onun gibi.
yaa tıkalı bişi var ya da hortumların içinde parca kaçmış olabilir.
ya da regulatorde beyinde ayarlarda bi sıkıntı var
ya da kalorifer peteklerinde devir daim su pompasında bişi var
yaw kardeş yok mu koca sivas da akıllı uslu lpg ustası...bak mesela hava filtresinden gelen hortum kıvrımlı sağlıklı hava sirkalasyonu yok.bu da etkıleyebilir...her ıhtımali göz önünde bulundurmamız lazım
[doublepost=1451598858,1451598683][/doublepost]
Bu gun lpg ciye ve motorcuya gittim lpg ci devirdaim dedi motorcu devirdaim olamaz hortum baglantilariyla alakali deneme yanilma yontemi ile alakali bulabilirsin dedi. Manifolda giren ince hortumu pense ile sıktı gaz vererek beyni ısıttı sonra penseyi cikartti ama beyin normal sekilde ısınmaya devam etti tabi arac stop edip soğuduktan sonra eski haline döndü

stop edince eskisine döndü diyorsun ...devirdaim olma ihtimalide yuksek..anlattıkların maalesef onu çağrıştırıyor devirdaim pompasını kontrol ettir bide ölçtür elektrikciye
[doublepost=1451599078][/doublepost]peki arac içi 90 dereceye geldimi ısıtması nasıl kaloriferin ii mi kalorifer ısıtmıyorsa hortumlarda ara..radyatörde ısınan su kalorifere gelmiyorsa hortumlarda arayın cunku hepsi birbirine bağlı @ali_58

Heralde en son çare olarak devirdaim değişecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt