Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ibiza 1.4 85hp benzin+LPG yağ önerisi

Hangi yağ?

• Shell Helix HX8 ECT 5w-30 (160 TL)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Shell Helix HX8 5w-30 (135 TL)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Castrol Edge 5w-30 LL (180 TL)

Kullanılan: 1 33.3%
  • Mobil 1 ESP 5w-30 (190 TL)

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

ismail33

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba , 2013 model seat Ibiza 1.4 85 HP benzin+LPG'li araç sahibiyim. Periyodik bakım zamanı geldi. İnternetten yağ almayı düşünüyorum. Şu an mevcutta Shell 5w-30 var. Shellin internet sitesinden yağ seciciye baktığımda benim araba için Shell helix h8 ect 5w-30 yağ öneriyor. Neden ect yağı öneriyor ki atmosferik motorda dpf filtresi var mı ? Yağ öneriniz var mıdır ?

Otomobil markalarının yağ önerileri tamamen ticaridir. Hiçbir otomobil markası yağ üzerine kimyasal inceleme yapıp öneride bulunmaz.
Yağ markası ile anlaşma yapar komisyonunu alır ve araçlarında o yağı öneriri.
Adı duyulmamış olanlar hariç, kalitesine güvendiğin uygun viskozitede bir yağ alabilirsin.
Ben yıllardır Mobil kullanıyorum ama bu Edge veya Shell kötü demek değildir.

Sizin durumunuzu daha önceden tecrübe etmediğim için yağ viskozitesi tavsiyesi veremem ama internetten yağ alırken çok dikkatli olmak lazım zira çok sayıda çakma yağ satılıyor.

Petrol ofisinin LPG için yağı varmış arkadaşıma Ustası önermiş

Ben Lıqui Molly top tech 4200 kullanıyorum Castrol den sonra cok farkını gördüm 1.2tsi aracım

Geri
Üst Alt