Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba sislerin sürekli yanması,problemin çözümü

kirlisakal

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar...
daha evvelde bahsetmiştim aracımdaki sislerin süreklı yandığından ara ara ancak fırsatım oldu :)
bugun elime aldım ölçü aletini sağ sola bakarken sis rölesinin olmadıgını gördüm...evet CORDOBA DA SİS RÖLESİ YOK,var ama far butonun içine koymuşlar :) çıkmacılardan buldum sadece bu parçaya 80 lira ödedim.serviste tek satılmıyor komple 400 lira civarı :D neyse değiştirdim kolay oldu yalnız telefonun acizliği kala kala 3 resim kaldı...
eğer kontak marşa basınca direk sisler yanıyorsa,far butonu çalışmıyorsa parçayı temin edinceye dek sigortasını sökün sisleri kapatın.ya da ampulunu cıkartın.ben öle yaptım sigortasını cıkardım.sis rölesi butonun içinde !!!!!
bugun değiştirdim gayet kolay oldu.el becerinize kalmış inanın sanayıdekı ustadan daha temiz işçilik yaptım :) değiştirdim düzeldi.bunun için kucuk ınce klemens tornıvıdası kullanmak zorundasınız ya da plastık trim söküm aletleri var.FAR BUTONU TIRNAKLARI YAYLIDIR BASTIRMALI... !!!

cordobası ıbızası vs olupta aynı sorunu yaşayan varsa yardımcı olurum bu konudan...iş parça temınınde...
14625542_1163438200369277_156605670_o.jpg

14614244_1163438173702613_1233173971_o.jpg 14618656_1163438143702616_463353595_o.jpg

Hayırlı olsun. Nerden para kazanacaklarını çözmüş bu adamlar. Röle olsa 20 lira giderdi. Elinize sağlık

Hayırlı olsun. Nerden para kazanacaklarını çözmüş bu adamlar. Röle olsa 20 lira giderdi. Elinize sağlık
çok doğru bir tespit bende öyle düşündüm..ayrıca 2009 altındaki araçların parçaları cogu bütün satılıyor.
o resimde gördüğün tek o tarz satılmıyor..çıkmacılardan buldugum için cocuk acemiydi sadece bana lazım olan kısmını aldım :)
yalnız far butonla sis arasına kendim röle takacam aynı durumu yaşamamak için................
tşkler

Abi merhaba. Geçenlerde akşam uzun yolda giderken sisleri bi açayım nasıl görünecek dedim. Sonra da kapattım. Kapattıktan sonra bir yanık kokusu geldi. O anda anlam verememistim. Eve vardığımda sislerin açık olduğunu fark ettim. Normalde kapalı ama sürekli açık. Far düğmesinin üstündeki sis lambasının işareti her daim yanık. Farlar kapalı olsa da. Elektrikciye goturdugumde parça yanmış yenisi lazım dedi. Şimdilik çözüm olarak sislerin kablosunu söktürdum. Acaba senin sorununla aynı mı. Siz nasıl çözdünuz detaylı anlatır mısınız hatirliyirsaniz. Teşekkürler :)

2001 toledo aracımda aynısı başıma geldi. Far anahtarını soktum baktım ki orda yanma olmuş pim ayrılmıyor birbirinden. Bende on sisleri arka sizlerden hat alarak lehim yaptım. Şimdi sadece arka sisleri yakınca önler de yanıyor. Zaten on sis farı ne ise yarıyor onu hala anlamış değilim

Geri
Üst Alt