Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

makyajla birlikte kapı koları ve vites topuzu soyulma olayı bitti.. arkanın zıplaması ise abartılacak kadar değil,biz 7 kişi Yalova'dan dönerken takozlara bindiğini ilk defa gördüm.. oysa ki 2006 civic es aracımda her kasiste takozlara küt diye otururdu arka kısım.. yalnız arka pandizot kısmından gelen çıtırtı seslerine uyuz oluyorum bir de sert kasislerde ön konsolun çatırdamasına.. yol tutuşu unutturuyor bunları biraz..bu aralar geri vitese geçiste debriyaj yapmayınca(debriyajı tekrar bırakıp basma) ses yapması canımı sıktı.. 25bine geldim; genelde çukurlardan kaçarım ama o süratle kaçamadıklarımda salıncaklar kütlüyor bende de; bakımda cupra takozlara geçmek farz oldu.. bir de gazı aniden bırakınca kompresyona binme anında veya tam tersinde lak diye ses yapıyor,genelde çoğu düz vites hatta otomatik civicim bile yapıyordu ama yğne de motor-şanzıman kulaklarından şüpheleniyorum.. zira motor sola-arkaya doğru bu kadar eğimli miydi önceden hatırlamıyorum:confused: cordoba-ibiza drivers wanted:)

kardeş bende 2009 cordoba var bundan yok kaldırttım golf 4 ün aynısı ww servisi bu değişik cordoba böyle olaNI yeni gördük dediler nasıl iş...

Bugün servise sipariş verdim, 26,50 TL mış tanesi. Çarşamba gelir dediler, takdırdıktan sonraki durumu yazarım.

kardeş bende 2009 cordoba var arabayı kaldırttık baktık golf dört deki gibi öntakımvar bu resimde olan parça benim aracımda yok bazı cordobalarda olmuyormuş...2008 ve 2009 cordobalarda bu problemi bazıserilerde değiştirmişler servis sen şanslısın bilmeyerek iyisini almışsın dedi

Parçaları taktırdım. Süspansiyon biraz sertleşti. Ancak esneme ve ufacık çıkıntılarda oluşan gümbürtü, kütürtü siz nasıl derseniz kayboldu. Sorunu olan ve değiştirmek isteyen arkadaşlar için kesinlikle öneririm.

hayırlı olsun,her bakımdan iyileşme oldu yani.. maliyeti nedir? bildiğim kadaryıla işçilik çok tutuyor.. içi dolu olanlardan mı taktırdınız burçları? esneme olayı bende daha çok,tümseklere sert girmedikçe vurma yapmıyor pek; symbol gibi esnemesi olmada bir de:) bir de soru: C sütünü tarafından çıtırtı geliyor mu stabilize yolda? pandizotu söküp gezdim yine yok,tek şey kaldı o da direklerin içi:confused:

Ben 8-9 ay önce standart olan burçlarla değiştirmiştim. Şu an üzerindeki burçlar sağlam gibi. Sağlam olsa dahi değiştirmeye gerek var mı? Çok bariz farkı var mı, ona göre değiştirelim...

Parçalar servisten getirttim 25 TL'den 50 TL gibi birşey tuttu. Takmasına 155 TL gibi bir rakam istediler. Dışarıda 70 TL'ya taktırdım. Evet içi dolu olanlardan taktırdım.

Burçlar sağlam diyorsanız sıkıntı yapmayın, bozulana kadar gitsin ama bir dahaki değiştirmede mutlaka bu burçlardan kullanın derim. Dış tarafının da metal olması en büyük artısı.

hayırlı olsun,her bakımdan iyileşme oldu yani.. maliyeti nedir? bildiğim kadaryıla işçilik çok tutuyor.. içi dolu olanlardan mı taktırdınız burçları? esneme olayı bende daha çok,tümseklere sert girmedikçe vurma yapmıyor pek; symbol gibi esnemesi olmada bir de:) bir de soru: C sütünü tarafından çıtırtı geliyor mu stabilize yolda? pandizotu söküp gezdim yine yok,tek şey kaldı o da direklerin içi:confused:

kardeşim pandizottaki ses düzeldimi ? bende de aynı problem var.pandizotu söktürmem gerekiyor denemek için oradanmı geliyor diye:)

Geri
Üst Alt