Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT ATECA PROBLEMLERİ

mirzasirac

Kayıtlı Üye
2017 yılında Malatya Miram'dan Seat Ateca 1.6 TDİ style satın aldım. Aracı aldıktan bir süre sonra ön taraftan harekat halindeyken sürtme sesi gelmeye başladı. Bunun için durumu araç henüz 8700'de iken email ile Doğuş Otomotive bildirdim. Bu sebepten aracımı ayrıca Diyarbakır Miram'a götürdüm. Ancak ancak sürüş testinde söz konusu ses duyulmayınca işlem de yapmadılar. Daha sonra ön aksamlardan geldiğini düşündüğüm sürtme sesini video ile kaydettim ve Malatya Miram'a götürerek ilgili servise dinlettim. Aynı şekilde aracı teste çıkaracaklarını ve sesi bizzat duyarak işlem yapacaklarını söylediler. İlgilenen usta da videoyu izledikten sonra bu sesin balata aksamı ile ilgili olabileceğini söyledi. Ancak test sonucunda yine zaman zaman çıkan bu rahatsız edici ses çıkmadı. Bunun üzerine aracın ön balataları söküldü ve temizlendi ve sorunun da balataya sıkışan taştan kaynaklandığı söylendi. Ancak aracı teslim alıp döndükten sonra sürtme sesi yeniden çıkmaya başladı. Ben söz konusu bu problemin kronik ve fabrikasyon hatası olduğunu düşünüyorum. Doğuş Otomotive mail ile ulaştıktan sonra arayarak sorun için dönüş yapılacağı söylenmesine rağmen ilgilenen olmadı. 120.000 TL'ye satın alınan bir araçta böyle bir problem ile karşılaşmak oldukça ilginç. Aynı segmentte aracı şu an 159 bin TL'ye satıyorlar. Doğuş Otomotiv ve Seat'tan şikayetçiyim. Bu hususta dava açmayı düşünüyorum. Balatalar ile ilgili elimde emsal mahkeme kararı var ancak bizzat Seat ile ilgili böyle bir problem ve emsal kararı olan varsa onu da öğrenmek istiyorum.

Geri
Üst Alt