Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ateca Far Buğulanması

Geçmiş olsun. Ancak servisden bir çözüm çıkmayacaktır. Zira araç kullanım kılavuzunda da bu durum belirtilmiştir.
Bence işin içinden çıkmak için yazmışlar.Ayni hava derecelerine maruz kalan sıfır km arabanın farı bugulanmiyor ama bir süre sonra bugulanma oluyor.Eger normal olsaydı bütün farlarda bu gerçekleşirdi.Hicbir bilimsel geçerliliği olmayan saçma bi açıklama

Bence işin içinden çıkmak için yazmışlar.Ayni hava derecelerine maruz kalan sıfır km arabanın farı bugulanmiyor ama bir süre sonra bugulanma oluyor.Eger normal olsaydı bütün farlarda bu gerçekleşirdi.Hicbir bilimsel geçerliliği olmayan saçma bi açıklama
Haklısınız. Benim demek istediğim bunu kullanma kılavuzuna yazarak işin içinden sıyrılmışlar. Servise de gidilse zaten kılavuzda yazıyor normal deyip sallayacaklar. Başımıza çok geldi. Tecrübe ile sabit. Sırf bunun yüzünden sıfır Leon unu satacak arkadaşım vardı.

Merhabalar akşamlar iyi geceler.
Bugün aracım olan Seat Atecada iki fardada buğulanma ile karşılaştım. Benim aracım 2 yaşına girmek üzere garantisi 1 ay sonra bitecek. Biraz araştırdım ve leonlarda olan bir problem olduğunu gördüm ve sabazen farların değişimi sağlanıyormuş. Haftaya veya ondan sonraki hafta farlar hakkında bir randevu alıp doğuşa götürmeyi düşünüyorum. Acaba değişim yaşanırmı yada bu buğulanma sorununu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bende de geçtiğimiz cumartesi soğuk havada aynı sorun oldu hocam, İstanbulda yaşıyorum. Fakat bu durum kitapçıkta belirtilmişti. Servis değişiminden kaçacaktır. Arkadaşın biri farın içinin hava almaması gerekiyor yazmış ama farın içindeki buğu alması için arkasında yer var diye biliyorum hatta benim sağ farımın içine geçen yaz örümcek yuva yaptı :D Örümceğin girdiği yere hava hayli hayli girer. Bu arada örümcekte doğal bir olay olduğu için garantiye sokmadılar.

Valla sıkıldım billa sıkıldım artık. Doğuş oto kartal ile görüştüm onlar aracınızı getirin kontrol edelim dedi. Erya ile görüştüm onlar normal saydı. Aracın zaten tekrardan gitmesi gerek sol kol dayaması için. Farında üzerinden gidiyim diye düşünüyorum. Bir kaç kişinin aracında farın değişimi sağlanmış diye duydum. Canımı en sıkan şeyde aracı kullanmadan bu kadar dert açması. Her gün kullandığım bir araç olsa ya dışarıda duruyor ondan olmuştur diyip geçicem. Araba kışın güneş bile görmüyor yazık seata cidden.

Bakımları ayrı dert,garantisi ayrı dert en sonunda sattıracaklar arabayı olan o olucak.

Bu müteahhitlerin açıklamasına benzedi ; deprem oldu Allah'ın işi bizim yapabileceğimiz bişi yok.

Cuma günü sabah erken saatte aracı götürecem. Kaydı sol kol dayama ve farlar hakkında açtırdım. Hakkımızda hayırlısı inşallah kolay bir şekilde çözülür. Gereksiz şeylerle uğraştırmazlar. Bu sefer doğuşa götüreceğim bakalım neler yaşayacağız.

Bugün bakıldı. Far durumu normal dediler. Normal seviyede olduğu söylendi. Çok soğuk havalarda olabilen bir durummuş. Sol kol dayamasının değişikliği yapıldı. Aynı gün içerisinde toplam 4 saat'de oldu. Hızlıydı güzeldi. Farı çözemedik hayırlısı bakalım inşallah ileride sorun yaratmaz.

Geri
Üst Alt