Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ateca Far Buğulanması

Kutayiskurt

Kayıtlı Üye
Merhabalar akşamlar iyi geceler.
Bugün aracım olan Seat Atecada iki fardada buğulanma ile karşılaştım. Benim aracım 2 yaşına girmek üzere garantisi 1 ay sonra bitecek. Biraz araştırdım ve leonlarda olan bir problem olduğunu gördüm ve sabazen farların değişimi sağlanıyormuş. Haftaya veya ondan sonraki hafta farlar hakkında bir randevu alıp doğuşa götürmeyi düşünüyorum. Acaba değişim yaşanırmı yada bu buğulanma sorununu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• sağ far buğu.jpeg
    sağ far buğu.jpeg
    209.3 KB · Görüntüleme: 83
  • sol far buğu.jpeg
    sol far buğu.jpeg
    187 KB · Görüntüleme: 84
Serviste bu durumu normal olduğunu söyleyecekler ve önemsiz olduğundan bahsedeceklerdir muhtemelen. Aracın kitapçığına bir bakmanızı tavsiye ederim orada bu normalse mutlaka ama mutlaka yazıyordur.

Bu durum kesinlikle normal değil.Biryerinden hava almayan bir far asla buğulanmaz. Benim eski 2012 leonumda da vardi.ozellikle bixenon ve led farlarda sık olan bir durum. Mikronluk bir çatlak bile yeterli bu durum için.Yapilmaz gereken tek şey bu işi iyi yapan biyere farları gösterip yaptırmak.Servisler bu konuda cacık

Bu durum kesinlikle normal değil.Biryerinden hava almayan bir far asla buğulanmaz. Benim eski 2012 leonumda da vardi.ozellikle bixenon ve led farlarda sık olan bir durum. Mikronluk bir çatlak bile yeterli bu durum için.Yapilmaz gereken tek şey bu işi iyi yapan biyere farları gösterip yaptırmak.Servisler bu konuda cacık
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bende aynı düşüncedeyim. Çatlakdan dolayı olsaydı bir tanesi olurdu ikiside olmazdı herhalde. Biraz korktum kazalı far falanmı taktılar diye kaputu açtım farların üretim tarihine baktım aracın üretimi ile hemen hemen aynı o konudada sorun yok. Acaba görüş vs. anlamında çok sorun yaratırmı birazda onu düşünüyorum.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bende aynı düşüncedeyim. Çatlakdan dolayı olsaydı bir tanesi olurdu ikiside olmazdı herhalde. Biraz korktum kazalı far falanmı taktılar diye kaputu açtım farların üretim tarihine baktım aracın üretimi ile hemen hemen aynı o konudada sorun yok. Acaba görüş vs. anlamında çok sorun yaratırmı birazda onu düşünüyorum.
Bixenon ya da led farlar halojen farlara nazaran daha çok ısınıyor bazen birleşim yerlerinde hafif açma yapabiliyor.Zamanla bugulanmanin dozu artarsa kesinlikle baktırmak lazim çünkü benim far beyni oksitlendi ve zamanında bin 600 tl far beynine vermiştim.Led farlarda durum nedir onu bilemem ama

Bixenon ya da led farlar halojen farlara nazaran daha çok ısınıyor bazen birleşim yerlerinde hafif açma yapabiliyor.Zamanla bugulanmanin dozu artarsa kesinlikle baktırmak lazim çünkü benim far beyni oksitlendi ve zamanında bin 600 tl far beynine vermiştim.Led farlarda durum nedir onu bilemem ama
Çok teşekkürler.

Konuyla ilgili garanti dahilinde iken hemen iş talebi açtırın. Gerekiyorsa değiştirsinler. Bu durum normal değil

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bu pazartesi doğuşu arıyacam sol kol dayamasıda değişmesi lazım yapışkanı eskimiş geçen sene sağı değiştirmiştim. Farlarda arada banko olursa iyi olur. Olmadı farcı tanıdığım far sökerim götürürüm yaptırırım napayım. Herhalde iki senelik bakımın parasını çıkartırırz oradan :)

Geçmiş olsun. Ancak servisden bir çözüm çıkmayacaktır. Zira araç kullanım kılavuzunda da bu durum belirtilmiştir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    247.3 KB · Görüntüleme: 66
Geri
Üst Alt