Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Arona 6.5 inç Ekranda Navigasyon Yok

muratkuter

Kayıtlı Üye
Merhaba bu hafta alacağım Seat Aronada 4500 tl istediler 8 inç lik Ekranı Taktırmak için bende bunu karşılayamadığımdan ekstra olarak yaptıramadım ve Navigasyon normalde var diye biliyorum ya da sadece full link ile mi olabiliyor Navigasyon artık çoğu arabada var neden seat bunu aktifleştirmek için ekstra para istiyor anlamış değilim hayalet ekran da sordum ona da 4500 tl dediler full link zaten 1500 tl kampanya da yok söyledikleri kadarıyla bu konuda bana akıl vereebilirmisiniz acaba. Saygılarımla

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Navigasyon ile full link farklı şeyler. Navigasyon opsiyonunu alırsanız aracın kendisinde GPS alt yapısı olur, full link telefonu kullanır, firmaların izin verdiği uygulamaları araç ekranına yansıtır.

6.5 ekranlarda full link oluyor mu emin değilim ama bir çok marka evet açık ve kullanılabilir şekilde verirken bir çok marka da ücret talep etmekte. Hatta aylık/yıllık üyelik sistemine geçenler bile var. Bir çok insan gereksiz görse de ben full link için harcadığım parayı yerinde bir yatırım olarak görüyorum. Tabii ki bunların tam verimini alabilmeniz için ilgili cihazın sunduğu asistanları da (Siri/Google Assistant) yoğun kullanıyor olmanız lazım. Bu durumda çok fayda sağlıyorlar.

Full link araçta mevcutsa acele etmenize gerek yok. Sonradan açılabilen bir özellik. Atıyorum 6 ay sonra durumunuz olur, gider açtırırsınız.

Çok yerinde bir cevap olmuş teşekkürler tahminimce navigasyon yerine full link daha karlı bir yatırım olur diye düşünüyorum bende ama sinir olduğum konu katalog da xcellance paketinde navigasyon görünüyor ve en dolu paket diye konuşuluyr navigasyonun veya full link in olmayışı insanı sinir eden bir durum ekstra maliyet çıkarması açısından.

Şimdi Seat sitesine baktım da, FR ve XCellence paketlerde opsiyonel olarak bile navigasyondan bahsedilmiyor, fulllink de opsiyonel donanım olarak görünüyor. Siz navigasyon olduğunu nerede gördünüz?

Şöyle 2017 modelinde navigasyon varmış standart satış temsilcisi söylemişti ama bende baktım dediğinz gibi yok 8 inçlik ekranda veriliyormuş galiba

Navigasyon ile full link farklı şeyler. Navigasyon opsiyonunu alırsanız aracın kendisinde GPS alt yapısı olur, full link telefonu kullanır, firmaların izin verdiği uygulamaları araç ekranına yansıtır.

6.5 ekranlarda full link oluyor mu emin değilim ama bir çok marka evet açık ve kullanılabilir şekilde verirken bir çok marka da ücret talep etmekte. Hatta aylık/yıllık üyelik sistemine geçenler bile var. Bir çok insan gereksiz görse de ben full link için harcadığım parayı yerinde bir yatırım olarak görüyorum. Tabii ki bunların tam verimini alabilmeniz için ilgili cihazın sunduğu asistanları da (Siri/Google Assistant) yoğun kullanıyor olmanız lazım. Bu durumda çok fayda sağlıyorlar.

Full link araçta mevcutsa acele etmenize gerek yok. Sonradan açılabilen bir özellik. Atıyorum 6 ay sonra durumunuz olur, gider açtırırsınız.
6.5 inc ekranda full link özelliği var ama app car play ile telefonun navigasyonu açılıyor ama bana göre dez avantaj olan nokta usb kablosu sürekli takılı olması gerekiyor. ben kablolara uyuz olan biri olarak mantıklı bulmuyorum telefon tutucu alıp aracı Bluetooth ile bagladiktan sonra kablosuz daha konforlu kullanabiliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Evet doğru söylüyorsunuz bi anlamı kalmıyor carplay in kablolu olunca aslında bluetooth ile de bağlanabilmesi gerek
Bu arada arabayı teslim aldık ben sonradan fulllink i açtırtmayı düşünüyorum 1500 tl ye napalım başka bir çözümümüz yok aslında yaptıkları 20 sn lik iş ve 1500 tl hiç adil değil.

Evet doğru söylüyorsunuz bi anlamı kalmıyor carplay in kablolu olunca aslında bluetooth ile de bağlanabilmesi gerek
Bu arada arabayı teslim aldık ben sonradan fulllink i açtırtmayı düşünüyorum 1500 tl ye napalım başka bir çözümümüz yok aslında yaptıkları 20 sn lik iş ve 1500 tl hiç adil değil.

Haklısınız mevcut yazılımı sadece kod ile aktifleştirmek için 1500 tl alınması çok saçma. Bunda asıl mesele kodun euro ile merkezden alınması ayrıca doğuş oto da kar koyuyordur. Devlet boş durur mu o da satışa dahil olup "hani benim vergim" diyordur. Belkide yurtdışında 150 euroya alınan kod Türk lirasına çevrilince ıvır zıvırlarıyla trajikomik rakamlara geliyor. Aracınızın da yurdışı satış fiyatı 23.600 euro. Eminim siz yaklaşık 20 asgari ücrete almamışsınızdır arabayı. Türkiye satış fiyatı 140.000-150.000 tl civarında bildiğim kadarıyla yani 70-75 asgari ücret. Adaletsizlik gümrüğe girdiği anda başlıyor malesef. Bence müsade edin Doğuş oto da en son öpücüğü kondursun :)

Geri
Üst Alt