Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 2014 Reference Hk. Sorularım

fdemirel

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar
Aranıza yeni katıldım. Aracım 2014 model benzinli manuel Seat Reference 1.4 benzinli.
Anlamadığım bazı sorunlar var.
Birincisi benim aracım MK4 mü MK5 mi arkadaşlar? :D Aksesuar için parça bakıyorum, model yılına bakınca MK4, çıkıyor, bazı yerlerde ise MK5 olarak görünüyor. Aracın fotosunu da aşağıda paylaşıyorum. Birde bu araç için;
Krom kapı yan çıtaları
Krom bagaj çıtası
Krom ayna kapağı
Krom kapı eşik çıtaları
Korm cam çıtaları (bulamadım bir türlü bunu halen araştırıyorum)
İlerleyen zamanlarda çelik jant (kendi tekerlekleri 14". Ben jantları 15" veya 16" alıp ona göre teker alsam sorun yaşar mıyım?)

birde bu araç koyu kırmızı, bordro tarzı birşey. Size yukarıdaki aksesuarları krom renginde mi yoksa siyah mı tercih etsem daha çok yakışır ? Bu aksesuarlar için dikkat etmem gereken bir marka ve özellik var mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ARABA - Kopya.PNG
    ARABA - Kopya.PNG
    318.3 KB · Görüntüleme: 17
  • ARABA3 - Kopya.PNG
    ARABA3 - Kopya.PNG
    341.6 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba dostlar
Aranıza yeni katıldım. Aracım 2014 model benzinli manuel Seat Reference 1.4 benzinli.
Anlamadığım bazı sorunlar var.
Birincisi benim aracım MK4 mü MK5 mi arkadaşlar? :D Aksesuar için parça bakıyorum, model yılına bakınca MK4, çıkıyor, bazı yerlerde ise MK5 olarak görünüyor. Aracın fotosunu da aşağıda paylaşıyorum. Birde bu araç için;
Krom kapı yan çıtaları
Krom bagaj çıtası
Krom ayna kapağı
Krom kapı eşik çıtaları
Korm cam çıtaları (bulamadım bir türlü bunu halen araştırıyorum)
İlerleyen zamanlarda çelik jant (kendi tekerlekleri 14". Ben jantları 15" veya 16" alıp ona göre teker alsam sorun yaşar mıyım?)

birde bu araç koyu kırmızı, bordro tarzı birşey. Size yukarıdaki aksesuarları krom renginde mi yoksa siyah mı tercih etsem daha çok yakışır ? Bu aksesuarlar için dikkat etmem gereken bir marka ve özellik var mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle hoşgeldiniz,sizin aracınız mk4 kasa.Bunu nerden anlayabilirsiniz;arabanın klima hava menfezleri yuvarlak ise,arka stoplar oval ise ve sisfarları yuvarlak ise mk4 dür.Bu renge size tavsiyem krom almayın kötü duracaktır.Öncelikle parlak siyah marşbiyel çıtası ve parlak siyah tampon altı çıta alıp yapıştırmanızı tavsiye ederim bem aracı koruyacaktır hemde mükemmel gözükmesini sağlayacaktır.Ayna kapaklarını gri renk kaplatıp kapı kollarınıda aynı renge boyatmanızı tavsiye ederim.Jant değiştirmeniz lazım bence cidden çok kötü.15” ,16” de takılabilir ama 16 konforu ciddi oranda düşürecektir bunu göze almanız lazım.Tavsiyem yanağı 55 alın ama çok kaba duruyorsa 50 de olabilir.Üzerindeki lastiğin ölçülerini bilmediğim için net birşey diyemiyorum.Aracınız hayırlısı olsun güle güle kullanın.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Cok tesekkur ederim herkese.
@mertcelik3576 abi dedigin gibi 15” durban jant alacagin. Krom renkten vazgectim parlak siyah daha iyi olur. Bu griye boyatma isini tuning ciler mi yapar
Birde marspiyel citasi derken yan kapi citasindan bahsetmiyorsunuz demi? Marspiyele yapisacak o?
Bu malzemeleri bulabilecegim bilindik yer var midir yoksa internetten mi arastirsam

Son düzenleme:
Cok tesekkur ederim herkese.
@mertcelik3576 abi dedigin gibi 15” durban jant alacagin. Krom renkten vazgectim parlak siyah daha iyi olur. Bu griye boyatma isini tuning ciler mi yapar
Birde marspiyel citasi derken yan kapi citasindan bahsetmiyorsunuz demi? Marspiyele yapisacak o?
Bu malzemeleri bulabilecegim bilindik yer var midir yoksa internetten mi arastirsam

Hocam bence aynaları boyatmayın kaplamacıda griye yada parlak siyaha kaplattırın.marşpiyeli fln tuningciler yapar ama hiç yaptırmadığım için bilmiyorum özellikle seat vw için ilgilenen tunungçilere gidin derim.İnternetten almayın yanlış ve kırık ürün gelebilir sonra başınız ağrımasın hem takmasıda işçilik ister.Fotoğraflarını bırakacağım sizin aracınız için marşpiyel bulamadım ama vardır olmasa çok önemli değil ama tampon altını yaptırın , kapı kollarınıda boyatırsanız süper olacaktır.Detaylı temizlik pasta+seramik gayış gibi duracaktır ama şuanda masrafla çok fazla maalesef:(Her kes ister led far vs taktırmak ama şuanda ciddi masraflar bunlar.Belki ilerleyen zamanda yapılabilir bunlar şimdilik bunlar yeterli IMG_2447.jpgIMG_2448.jpgolacaktır ama pasta yaptırın derim.

Hocam bence aynaları boyatmayın kaplamacıda griye yada parlak siyaha kaplattırın.marşpiyeli fln tuningciler yapar ama hiç yaptırmadığım için bilmiyorum özellikle seat vw için ilgilenen tunungçilere gidin derim.İnternetten almayın yanlış ve kırık ürün gelebilir sonra başınız ağrımasın hem takmasıda işçilik ister.Fotoğraflarını bırakacağım sizin aracınız için marşpiyel bulamadım ama vardır olmasa çok önemli değil ama tampon altını yaptırın , kapı kollarınıda boyatırsanız süper olacaktır.Detaylı temizlik pasta+seramik gayış gibi duracaktır ama şuanda masrafla çok fazla maalesef:(Her kes ister led far vs taktırmak ama şuanda ciddi masraflar bunlar.Belki ilerleyen zamanda yapılabilir bunlar şimdilik bunlar yeterli Ekli dosyayı görüntüle 22604Ekli dosyayı görüntüle 22605olacaktır ama pasta yaptırın derim.

Aynen abi dedigin parcalari alayim, aynalari parlak siyah kaplatayim, citalari taktirayim, birde orjinal seat jant alirim ya da siyahimsi durban jant takarim yeterli. Cok tesekkur ederim yardıminiz icin

Bence ayna kapaklarını mk2 leon fr gibi jant renginde boyayın derim.Aracinizin rengi koyu siyah ayna çok belli etmez ama jant renginde hem jantla uyum sağlar hemde kendini gösterir diye düşünüyorum.

Bence ayna kapaklarını mk2 leon fr gibi jant renginde boyayın derim.Aracinizin rengi koyu siyah ayna çok belli etmez ama jant renginde hem jantla uyum sağlar hemde kendini gösterir diye düşünüyorum.
Aslinda koyu kirmizi rengin üstünde siyah tabiri caizse biraz daha agir basli duruyo. Hele jantlari da siyahimsi alirsam ve citalari da siyah takarsam biraz daha iyi gorunur diye dusunuyorum. Koyu renkli araclarda cok zit renkler basitleştiriyo araci o yuzden krom’dan vazgectim. Ama dediginiz gibi gri janta gri ayna da güzel durabilir. Ornek foto varsa koyabilir misiniz leon la ilgili. Google’dan baktim ama goremedim

Tabi zevk meselesi Ama bu şekilde daha güzel geliyor bana.Siyah belli olmuyor gibi geliyor bana
images (2).jpeg

Geri
Üst Alt