Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 2005 Model TEKLEME Sorunu ACİL YARDIM LÜTFEN

nbaltan90

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, aracım 2005 model ibiza. Aracın motor lambası yanıp sönerek tekleme sorunu yaşıyorum. Bilgisayara bağladığımızda 3. Silindirde ateşleme sorunu görünüyor. Bujiler değişti, bobin değişti, 2. silindir ile 3. silindirin enjektörlerinin yeri değiştirildi arıza tekrarladı ve yine 3. silindirde göründü. LPG iptal edilip benzinde kullanıldı arıza tekrar oluştu. üst kapağı söküp baktırdım ona da sorun yok dediler.
Elektrikçiye götürdüm elektrik tesisatına baktılar sorun yok, beyinde birkaç değişiklik yaptılar yine sorun çözülmedi. 2 aydır bu sorunu çözemiyoruz, böyle bir sorunla karşılaşan ya da fikri olan var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz, çok fena sinir bozucu bişey.
Bu arada araç aydın da, çok iyi anlayan biri varsa önerirseniz sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sürekli veriyor mu arızayı ? arızayı verdiği an bujiyi söküp görme şansınız oluyor mu ıslaklık falan var mı diye ?

Yani fazla yakıp püskürtüyor sanırım su da azalma yoksa bobin buji enjektörlerde arıza yoksa başka nasıl bir problem olur bilemiyorum..

@maraz39

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sürekli veriyor mu arızayı ? arızayı verdiği an bujiyi söküp görme şansınız oluyor mu ıslaklık falan var mı diye ?

Yani fazla yakıp püskürtüyor sanırım su da azalma yoksa bobin buji enjektörlerde arıza yoksa başka nasıl bir problem olur bilemiyorum..

Arıza silindikten sonra 200 km kadar gidiyorum sonra tekrarlıyor, bir süre sonra duruyor yanıp sönme(tekleme) durumu, sonra tekrar başlıyor. Genelde trafik ışıklarında durduğumda, rölantide karşılaştım. Bujileri yeni değiştirdim ama saniyedeyken tekleme yaptığında tekrar baktırayım bujilere.
[doublepost=1512455065,1512454868][/doublepost]
Bu arada bobinleri tekmi değiştirdin yoksa hepsinimi bobinler tek degistirsiysen gene sıkıntı hepsini bir değişimini sağlamalısın

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

^Önce 2 ve 3. silindirdeki bobinlerin yeri değişti, arıza tekrarlandı. Daha sonra 3. silindir bobinini yenisiyle değiştirdik yine 3. Silindirde yanma kesintisi arızası verdi.
RPM ve Krank sensörleriyle ilgili bilgim yok, ustaların yaptığı hamlelerde de hiç böyle bir şey duymadım. Sinir bozucu kaç usta değiştirdik hepsi önce ben yaparım diyor sonra tık yok. Yeni bir beyinle deneyeceğiz

3 sene önceleri Fiat bravada yaşamış olduğum sorunun aynısı. Bulana kadar ustaların yapmadığı şey kalmamıştı.Hatta Fiat yetkili servisinde bile çözememişlerdi sıkıntıyı.Bulamadık diye geri teslim etmişlerdi.Her zaman yapmadığı için bulunması zor olmuştu.Bir tekleme ile beraber arıza ışığı yanıp sönüyor bir kaç saniye sonra normale biniyordu. En sonunda Çıkma bir beyinle değiştirmiştik sorun tamamen düzeldi sorun sadece beyinin bir bölümündeymiş.O zamana kadar bujiler, buji kabloları,krank sensörü ve bir çok parça değişti hatta lpg yi kazanıyla beraber bile çıkartmıştım yerinden.Yetkili servis bile çözmeyince iyice bunaltmıştı.

3 sene önceleri Fiat bravada yaşamış olduğum sorunun aynısı. Bulana kadar ustaların yapmadığı şey kalmamıştı.Hatta Fiat yetkili servisinde bile çözememişlerdi sıkıntıyı.Bulamadık diye geri teslim etmişlerdi.Her zaman yapmadığı için bulunması zor olmuştu.Bir tekleme ile beraber arıza ışığı yanıp sönüyor bir kaç saniye sonra normale biniyordu. En sonunda Çıkma bir beyinle değiştirmiştik sorun tamamen düzeldi sorun sadece beyinin bir bölümündeymiş.O zamana kadar bujiler, buji kabloları,krank sensörü ve bir çok parça değişti hatta lpg yi kazanıyla beraber bile çıkartmıştım yerinden.Yetkili servis bile çözmeyince iyice bunaltmıştı.

inşallah çıkma beyin gelince sorun çözülür bakalım deneyeceğiz

Arkadaşlar, aracım 2004 modelseat ibiza ibiza. Aracın motor lambası yanıp sönerek tekleme sorunu yaşıyorumözellikle ışıklarda tekleyerek motor lambası yanıyor istop edip tekrar calıştıgında normal oluyor.. Bilgisayara bağladığımızda 3. Silindirde ateşleme sorunu görünüyor. Bujiler değişti, bobin değişti, 2. silindir ile 3. silindirin enjektörlerinin yeri değiştirildi arıza tekrarladı ve yine 3. silindirde göründü. LPG iptal edilip benzinde kullanıldı arıza tekrar oluştu.
Elektrikçiye götürdüm elektrik tesisatına baktılar sorun yok, beyinde birkaç değişiklik yaptılar yine sorun çözülmedi. 2 aydır bu sorunu çözemiyoruz, böyle bir sorunla karşılaşan ya da fikri olan var mı? Lütfen yardımcı olur musunuz, çok fena sinir bozucu
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt