Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Satış Bölümü Kural Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
Bence satış bölümüne kurallar koymak lazım. Önerim:
1) SCW ile sadece mal satmak için bağı kurulduğu düşünülen üyelerin konuları, uyarılmadan silinir. Tekrarlanması sonucu üyelikleri iptal edilir.
2) Konu sahibi dışında konuyu kimse güncelleyemez. (Hayırlı satışlar mesajları yazılmamalıdır.)
3) Fiyat konusunda kimse fikrini konu altında belirtemez. Satan kişiyle özel mesaj yoluyla iletişime geçilip, konu altına özel mesaj attım şeklinde not düşülmelidir. (Bu şekilde de ilanla ne kadar ilgilendiği tespit edilebilir.)
Bu çirkin olay sonucu benim satış bölümüne eklenmesini istediğim kurallar bunlar. Sadece öneri..

Tartışma ortamı yaratmadan değerlendirilsin diğer üyelerimizde fikirlerini açıklasın alıntı yapmadan...

Yanlış anlaşılmasın. Diğer konuda konu dışı olarak görüldüğü için yeni konu açtım. Yoksa kimseyle inatlaşmak "yönetim onu kitlesin buraya açarım" gibi bir zihniyetle açmadım. Konu, kendi uygun olmayan bir konu ise kilitlenebilir.

iyi hoş da ne de büyük olay oldu bişi satmak artık ya..
hayırlı satışlar yazılsa noolcak yazılmasa noolcak..sadece konu sahibi güncellese noolcak güncellemese noolcak..

fiyat konusunda ise burası SCW forumu sahibinden.com değil..
burda nerdeyse her gün görüşen onlarca insan var..diğer forumlar gibi değil bilindiği gibi..
fiyat hakkında konuşulmaması son tartışmayı engeller ama fikir belirtildikten sonra kaldırabilcek bi fiyat da koyabilir konu sahibi..

velakin sitede bişi satmak isteyen biri bence sahibinden'e vs. de ilan koymak zorunda kalsa fena olmaz..insan ailesine indirimi seve seve yapar..para gibi hassas bi o kadar da çirkin bi konuda normalde fiyatı 3 Lira SCW'ye özel 2 Lira diye söylerdi eskiden konu sahipleri ne de güzel bi jest ne de güzel aile kavramını destekleyecek bişiydi o..
son dönemde göremedim..

en pratik yolu konu açıldığı gibi kitlenir ilgilenenler PM ile ulaşır bu kadar basit..güncel derdi madem yok..konu sahibinin sadece güncellemesi kimsenin mesaj atmaması pek de mantıklı değil..
ben sorarım bi özelliğini ürünün konu üzerinden benzer ya da aynı soruyu soracak üyeler de faydanalanır bundan mesela ya da tam tersi..herkese teker teker PM atmak zorunda kalmaz konu sahibi soru sorcak olan da uğraşmaz..

az önce kilitlediğim konu bu konuya istinadendi bu kez kilitlemiyorum inşallah az önceki tartışma buraya taşınmaz...

burda kimse 3 yaşında çocuk değil..
insan ilişkilerini dengeleyecek yaşta ya da kafa yapısındayız sonuçta..

2 numaralı madde haricinde diğer 2 maddeye 'kısmen' katılıyorum. zaten görüşümüde diğer konudada belirtmiştim.

eğer bir kişi hayırlı satışlar falan yazılmasını istemiyorsa konu içerisine yada başlığa yzarak istemediğini belirtebilir.

Ayberkın dusundugu sısteme katılyorum,satılık ılanında gereksız b ton muhabbettın olması cıdden bana da cok sacma gelıyor.Mısal 19 jant satılır,bırı cıkıp surtme yapıyor mu gubu bır soru sorabılır.Bu sekılde hem almayı dusunen hemde ılerde almak ıstıcek olanlar bu uygulama ıle ılgılı bılgı sahıbı de olmus olur.Ama bunun dısındakı mesajlara karsıyım bende.Pazarlıgını da pm de yapar alıcı ıle satıcı kımsenın burda fıyat degerlendırmesıne gerek yok

Ayberkın dusundugu sısteme katılyorum,satılık ılanında gereksız b ton muhabbettın olması cıdden bana da cok sacma gelıyor.Mısal 19 jant satılır,bırı cıkıp surtme yapıyor mu gubu bır soru sorabılır.Bu sekılde hem almayı dusunen hemde ılerde almak ıstıcek olanlar bu uygulama ıle ılgılı bılgı sahıbı de olmus olur.Ama bunun dısındakı mesajlara karsıyım bende.Pazarlıgını da pm de yapar alıcı ıle satıcı kımsenın burda fıyat degerlendırmesıne gerek yok
Aynen Can demek istediğim bu. Satılıklar altındaki konularda, satılan ürünle ilgili açıklama, yeterli olmayan şeyler için teknik sorular olur, bu cevap sadece konu sahibi tarafından verilir. Para konusu ise özel mesaj yoluyla konuşulup halledilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt