Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sanzıman değişimi

Merakla beklemedeyız o zaman umarım guzel sonuclar cıkar

mehmet abi 6 direkt sabit hız vites olur o araçta. benim fsi max hıza 5 te çıkardı 6 da çıkamazdı.

mehmet abi 6 direkt sabit hız vites olur o araçta. benim fsi max hıza 5 te çıkardı 6 da çıkamazdı.

yunus emre v kasadan hafıf bır kasa ve chıp+cai+egzos ıle beraber dusunuyorum bırde canın aradıgı gıbı hafıf bır volan bulabılırsem 6, vıteste ıyı işler yapar buna emınım bulamasam bıle uzun yolda az devır ıle yuksek hızda guzel olacaktır.

Merakla beklemedeyız o zaman umarım guzel sonuclar cıkar

can bu konuda ıntte bıle dogru duzgun bılgı yok yabancı sıtelerde vardır emınım daha bakmadım ama bu haftasonu gece çalışmam olacak o zaman sanayıde cıkmacıda ıkı sanzımanı bır usta bırde teknık ressaam arkadasla elımızde kumpasla ıncık boncuk olcecez gıbı duruyor

Mehmet abı sanzıman konusnuda Fsı yerıne hafıf volanı olan b sanzıman secsen aslında dah amantıklı olur ıstedıgın uzunluk kısalıga uydugu surece.1.6 16V ın nette uygulaması cok kısır Fsı desen o da aynı sey.Ne debrıyaj setlerı var ne hafıf volanları ne yazıkkı,egzantrık bulana kadar kac kere sabahlamıstım kı yay subab flan da degısmesı gerekkı onları ayrı b fırmaya yaptırmayı dusunyodum.

Mehmet abı sanzıman konusnuda Fsı yerıne hafıf volanı olan b sanzıman secsen aslında dah amantıklı olur ıstedıgın uzunluk kısalıga uydugu surece.1.6 16V ın nette uygulaması cok kısır Fsı desen o da aynı sey.Ne debrıyaj setlerı var ne hafıf volanları ne yazıkkı,egzantrık bulana kadar kac kere sabahlamıstım kı yay subab flan da degısmesı gerekkı onları ayrı b fırmaya yaptırmayı dusunyodum.
can arıyorum fsi uzerıne gıtmemın nedenı ucuza bulucam dıye aklından gecen bır onerı var ıse soyleyebılırsın onumuzde kı haftaıcı bır yerle gorusmeye gıdecem vaktım olursa

daha önce mini one aracıma değiştirmiştim şanzıman.. hatta ilk olarak 106 ayna mahrutisi uyduğu için sadece 14/60 onu koymuştuk.. bence eğer 6 ileriye geçiceksen daha kısa ayna mahrutiyle ilk kalkışlar ve rollinglerde daha iyi sonuçlar elde edersin.. ama sonuçta benim şanzımanım bir süre sonra dağıldı (arabaya tonla masraf ettim, sağolsun tamircim keçeleri değişmemiş yağ kaçırmıştı).. sonra komple şanzıman değiştim ama bi kere bozunca orjinali ne yaptıysam tam %100 verim alamadım.. bende günlerce dişli, ayna mahruti, lastik oranları fln hesaplamıştım ama bazen herşey kağıt üstündeki gibi olmuyor.. 2 el şanzımanlarda bir de uğultu ihtimali biraz fazla.. hafif volanı da son anda yapmaktan vazgeçmiştim, aslında güzel birşey ama sürüş stilini mutlaka değiştirmen lazım, gazdan ayağını çektiğin anda araba öne yığılıyor bi de debriyajı zorluyor.. ama hızlanmada gerçekten farkettiriyor:eek:key:

daha önce mini one aracıma değiştirmiştim şanzıman.. hatta ilk olarak 106 ayna mahrutisi uyduğu için sadece 14/60 onu koymuştuk.. bence eğer 6 ileriye geçiceksen daha kısa ayna mahrutiyle ilk kalkışlar ve rollinglerde daha iyi sonuçlar elde edersin.. ama sonuçta benim şanzımanım bir süre sonra dağıldı (arabaya tonla masraf ettim, sağolsun tamircim keçeleri değişmemiş yağ kaçırmıştı).. sonra komple şanzıman değiştim ama bi kere bozunca orjinali ne yaptıysam tam %100 verim alamadım.. bende günlerce dişli, ayna mahruti, lastik oranları fln hesaplamıştım ama bazen herşey kağıt üstündeki gibi olmuyor.. 2 el şanzımanlarda bir de uğultu ihtimali biraz fazla.. hafif volanı da son anda yapmaktan vazgeçmiştim, aslında güzel birşey ama sürüş stilini mutlaka değiştirmen lazım, gazdan ayağını çektiğin anda araba öne yığılıyor bi de debriyajı zorluyor.. ama hızlanmada gerçekten farkettiriyor:eek:key:

benım ıstedıgımde orjınal cıkacak golf v fsi manuel sanzıman gelecek benım son dişli 4,25 fsi 4,53 su an arastırıyoruz fsi sanzımanı su an bulundu onumuzde kı hafta gıdıp bakıcaz benım son dişli kalıp fsi 5, ve 6, vites dişlisini bıraz kısalta bılsem cok güzel olacak

arastırmısken bulduklarımıda yazayımda ıhtıyacı olan yararlanır benım toleddonun orjınal ayna mahrutısı 68/16 yanı son dişli oranı 4,25 golf v te ıse ayna mahrutı 59/13 yanı son dişli oranı 4,53 arastırma esnasında bayrampaşa sanayıde bızım aracların ayna mahrutısını serı uretım bır yer buldum daha sonradan ıhtıyacı olan olursa yonlendırebılırım

bırde vw nın urettıgı sanzımanları hepsını kodları ıle beraber nasıl ve nereden bulabılırım

Geri
Üst Alt