Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sanzıman değişimi

patrıot

Kayıtlı Üye
Aracımda kı sanzımanı değiştirmek gıbı bır dusuncem var Dişli oranlarıyla hesaplamayı yaptım su an kullandıgım lastık ve jantta yaptım .
Sanzımanı sıfır olarak dusunmedıgımden sorunsuz saglam olanı nereden bulabılecegımı bılıyorum yada yoksa bıle temın etmesını saglayabılırım
Simdi benım aracın orjınal sanzıman oranları ve hızları devir olarak redline 6500d/d alınmıştır.

1-3,45 53,10 km/h
2-1,94 95 km/h
3-1,37 134 km/h
4-1,03 178 km/h
5-0,85 216 km/h

son dişli 4,25

Değiştirmeyi dusundugumuz sanzıman oranları ve hızları
1-3,46 49 km/h
2-1,96 87 km/h
3-1,28 134 km/h
4-0,98 175 km/h
5-0,81 212 km/h
6-0,71 242 km/h

Son dişli oranı 4,53

Bu işlemı yaparsam chip+cai+egzos ıle beraber yapmayı dusunuyorum bu işlemlerden sonra yaklaşık 120+ hp olacak dıye dusunuyorum

Cevrenizde daha onceden boyle bır uygulama yapan var mı?Diğer traftan dusuncelerınızıde yazabılırsınız eger ılk ben olacaksam kurban olmaya gonulluyum:D

leonda böyle birşey yapılabilirmi bende bunu merak ettim

leonda böyle birşey yapılabilirmi bende bunu merak ettim
golf vlerde yapılabılıyormus dıye duydum gormedım akl bcb sanzımanı cıkmacıdan alıp takan cok cıkmacıya gıdıp bır ıncelemek gerekıyor yada daha onceden bu ısı yapan usta ıle konusmak gerekıyor

mehmet ben araştırıcam olurmu diye sende bakarmısın kendine bakarken

mehmet ben araştırıcam olurmu diye sende bakarmısın kendine bakarken

ben bakarım arac 2,0 veya ustu olmadıgı ıcın 1,6 lar arasında sanzıman degısımınden bahsedıyoruz cok fazla bırsey cıkacagını dusunmuyorum arastırırken kesın net bır bılgıye ulaşırsam sanada haber verırım

Bence daha kısa bi şanzımanla çok daha iyi olur. 6. vites'in 210 - 220km/h'de bitmesi bence 1.6 Toledo için gayet yeterli.
Bence bu işlemler yerine bi dereceli egzantrikle 140hp'lere çıkmak çok daha mantıklı.

Bence daha kısa bi şanzımanla çok daha iyi olur. 6. vites'in 210 - 220km/h'de bitmesi bence 1.6 Toledo için gayet yeterli.
Bence bu işlemler yerine bi dereceli egzantrikle 140hp'lere çıkmak çok daha mantıklı.

5, vites 3500 d/d 120 km/h yerıne 6, vites 3,000 d/d 120 km/h gorecem bırde derecelıden daha ucuza gelecek

Sanzımanı uygun bulabılcegını yazmısın mehmet abı ama ısın de swap kısmı var kı ıstanbulda ucuz bsey deıl ankarada yaptırmanı onerırım o konuda.Chıp+dıger konuda bahsettıgım sekılde egsoz ve Cai ile bırlıkte 120bglerı gecersın,benım eskı arabada Cai+sadece son susturucu degısımı+Cai ıle 118bg almıstı zaten.Sanzıman ıcın ekonomık olcaktır dedıgın sekıl ama 6 ya attıgında duvara carpmıs gıbı olcak b anda Clıo rslerdekı gıbı.B de duzeltme yapım 4 de kesıcıye 172km de gırıyor dyno verısı olarak.Kadran 180 gosterırken dynoda 172 gordum ben kesıcıde arada 8 km kadran yanılması var

Sanzımanı uygun bulabılcegını yazmısın mehmet abı ama ısın de swap kısmı var kı ıstanbulda ucuz bsey deıl ankarada yaptırmanı onerırım o konuda.Chıp+dıger konuda bahsettıgım sekılde egsoz ve Cai ile bırlıkte 120bglerı gecersın,benım eskı arabada Cai+sadece son susturucu degısımı+Cai ıle 118bg almıstı zaten.Sanzıman ıcın ekonomık olcaktır dedıgın sekıl ama 6 ya attıgında duvara carpmıs gıbı olcak b anda Clıo rslerdekı gıbı.B de duzeltme yapım 4 de kesıcıye 172km de gırıyor dyno verısı olarak.Kadran 180 gosterırken dynoda 172 gordum ben kesıcıde arada 8 km kadran yanılması var

can zaten altı aracı rahatlatmak ıcın uzun yolda yakıt degerını dusurebılmek ıcın sehırıcıde ılk uc aracı bıraz daha canlandıracaktır.gecen dayımın 2002 laguna II dızel aracının komple 6 ileri sanzımanını değiştirdik cok ucuza geldi aynı yolu bende kullancam işçilik için ankara lazım olursa gıdebılırım o zaman adres sorarım sıze

kadran hata payını ben 12 km-h cıvarı dusunuyordum su an arac 225 gosterıyor hesaplama 216 son hız dıyor sonucta yıne senın bahsettıgın hata payı cıkıyor

Geri
Üst Alt