Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sağ aynam gacur gucur kapanmaya başladı ne yapmalı...

GÖKHAN ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
sevgili dostlar leonumun sağ aynası gacur gucur kapanmaya başladı vd 40 var ama aynanın neresine sıkayım bilmiyorum yada nereden yağlanacak içi nereden açılıyor bileniniz varmı şimdiden teşekkürler...

Gökhan abi aynalar kapalıyken çok az WD40 yeterli olur bence..
istersen ayna açıkken elinle biraz daha açıp..ordan da sıkabilirsin ama gerek kalmaz muhtemelen..

Gökhan daha geçen gün aynısı oldu bana wd40 işe yaramaz sıkma ben eryada söledim aynanın kapagını söküp yağ döktüler dönen aparatın içine oara aynayı aç kapa çalıştır...

Gökhan daha geçen gün aynısı oldu bana wd40 işe yaramaz sıkma ben eryada söledim aynanın kapagını söküp yağ döktüler dönen aparatın içine oara aynayı aç kapa çalıştır...

abi nasıl açtılar acaba o kapağı ya kırmayayım:)aslında kesin beceririm de az bilmek lazım şu an sorunsuz çalışıyor ama ses var...

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

Gökhan abi aynalar kapalıyken çok az WD40 yeterli olur bence..
istersen ayna açıkken elinle biraz daha açıp..ordan da sıkabilirsin ama gerek kalmaz muhtemelen..
yaptım ama içine nüks edecek bir deliği bile yokki kapağı sökmeden olmaz sanırım...

abi nasıl açtılar acaba o kapağı ya kırmayayım:)aslında kesin beceririm de az bilmek lazım şu an sorunsuz çalışıyor ama ses var...

Valla gökhan tornavida yardımıyla kastırarak çıt diye bises gelir kapak çıkar ama sen yaparsın kırarsın sonra kendimi suçlu hissetmeyeyim....

çok nazik ince bi iş böle şeyler biliyosun basit gibi ama kimiside kırar zaten kapagı çıkardıktan sonra bas içine yağı aynı zamanda aynayı aç kapa...

Bende sesi kesildi kurumuş anlıycan harbilemek lazım:D

Aynanın kapağı sökülür..Daha sonra içinde araca bağlanan yerinde plastik yada metal burç,çevresinde de yine yay vardır..orayı yağladığın zaman ses mes gider...

Aynısı benimkinede oldu aynayı açmadan kapalı pozisyona getirdim aralardan wd40 sıktım aç kapa yaptım 3-4 kez sorun hallodu ama ne kadar sürecek bilmiyorum etkisi.

Ben bu wd-40'tan dizlerime sürücem..

Geri
Üst Alt