Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sırf motor gücü yeterlimi(Performans için)?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gene farklı yerlere uzanıyor konu dağılmasın dağıtmayın kapattırmayın

Melih Type-R da redline da attığında sonraki vitesin başında max. tork devrini geçmiş olmuyormu?

Birde bu araçların max. torkları farklı. 2.0TFSI 5000rpm e kadar 280Nm tork veriyor. Redline da hayla 200Nm torkdan fazla tork veriyor. Hondanınki max tork devrinde 190 küsür..

Alpim typeR 5600de veriyo max torku.

acaba 5600 devirde tsi kaç Nm tork veriyo tam olarak? Bir de vites oranları sayesinde de üst devirlerde çok daha rahat çevirmiyo mu bu meletler tekerlekleri? Geçende bahsi geçmişti, mesela bizim passat max torkunu 1500-4500 arasında filan veriyo sabit olarak fakat 1500de full gaz yaptıgımda hiç de max torkunju veriyomuş gibi değil. Bir de 3500 devirde full gaz yaptıgımda bu sefer direk koltuga yapıştırıyo

demek istediğim max torku üst devirde verince performans açısından daha iyi oluyo. haa diyeceksin ki 5500de tsinin da torku nerden baksan 190 NM yani typR kadar vardır ama bu sefer de devir çevirip uzamaya el vermiyo motor 7000de kesiciye giriyo çünkü en geç.

tsi'nin güzelliği çok farklı. hondanın motorunu övmyorum burda ama bence olay performans ise honda önde.

Bir de kişisel atışmalara giren kişilerin mesajlarını okumadan bir şeyler ögrensem şu konudan çok mutlu olurum :)

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:35 ----------

Yanlış bir yorum yapmadıgımı ufak bir araştırmayla anlamış oldum :)

"Yüksek devirler çevirebilen bir motorda, kranka aktarılan tork az olmasına rağmen tork çarpımı sayesinde tekerleklere çok daha yüksek tork değerleri aktarılabilir."

---------- Post added at 18:45 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

"Vites küçültme suretiyle, tekerleklere iletilen maksimum tork (belli bir hız için), otomobilin motoru en yüksek gücü ürettiği devirde çalışırken sağlanır."

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

Yani Ayberkin dediği bir nokta var ve haklı. kagıt üstünden çok asfalttaki değerler çok önemli. işte mesela tsi 280nm tork üretiyo ama tekerleklere ulaşan tork nedir acaba özelllikle yuksek devirlerde?

tamam hacı gerek kalmadı o grafiğe sağolasın ama.

ben buldum kendi sorumun cevabını.

yuksek devir çevirmek önemli bişeymiş gerçekten de.

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

http://www.ordutuning.com/forum/16-ic-d-ve-motor-modifiyesi/11-guec-ve-tork-nedir

Burdaki yazıyı okusun bence herkes.

2.0TFSI ın her daim torku daha yüksektir tartışmaya bile gerek yok..:)

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:52 ----------

balık alp balık resımdekı.

Balık resmi koyman ne amacı taşıyor? Paylaşta tüm site bilsin..

tamam hacı gerek kalmadı o grafiğe sağolasın ama.

ben buldum kendi sorumun cevabını.

yuksek devir çevirmek önemli bişeymiş gerçekten de.

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

http://www.ordutuning.com/forum/16-ic-d-ve-motor-modifiyesi/11-guec-ve-tork-nedir

Burdaki yazıyı okusun bence herkes.

2.0TFSI ın her daim torku daha yüksektir tartışmaya bile gerek yok..:)

Alipm benim, sen benim yazdıklarımı oku muyo musun :) Neyse tamam tsi her türlü çakar uzatmicam :D

Yiğitim,evlatlar kendi arasında gerek ufak gerek orta ölçekli can sıkıcı tartışmalar yaşasada kaliteli bir baba onların arasında ayrım yapamaz.Onlardan birinin başı ağrısa babanında başı ağrır,yüreği sızlar.Evlatların hepsi farklı düşüncelerde olsada,kavgalı olsada hatta küsde olsa,Baba akşam yemeğinde masada hepsini bir arada görmek ister.(Yani forumda.)Babayı daha fazla üzmeyelim arkadaşlar.

tekin abimin bu yazdıkları sizlere bişey öğretmedi değilmi?peki

herkesin affına sığınarak tartışmaya son veriyorum saygılar

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

biz burda bir bilgi alışverişi için burdayız her tartışmada honda motoru seat motoru derseniz herkonuyu kapatacağım yönetiminde affına sığınarak

Yılmaz abi kilitlemeye hiç gerek yoktu, bence kilidi açalım kavga etsinler ( eger ederlerse )

Bu onların hakkı, çünkü biz hak edenin hakkını veremiyoruz. Buranın varlığının kıymetini

bilmeyeni yokluğuyla terbiye etmesini de iyi biliriz. Sözüm meclisten dışarı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt