Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SİZİ AFFETMİYORUM ve HAKKIMI HELAL ETMIYORUM‏

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Keşke iktidardan daha mantıklı daha büyük bi mualefet olsada
1.iktidar korkusundan daha titiz davranıp onlara koz vermemeye çalışsa
2.mualefet düşüncesini ana fikrini unutup çarşaflı diye tabir edilen insanlara kendi partisinin rozetini takmaya çalışmasa
3.ve keşke bu halk yapılan zamlara yapılan yolsuzluklara sessiz kalmasa ve yapılanları sineye çekmek yerine protestosunu halkın dükkanını belediyenin aracını polisin kalkanını taşlayarak yapmasa!!!!
İktidar Kuvvetli Bir Mualefetle GÜç Bulur Böyle (Anne bu bana tükürdü) muhabbeti yapanlarla değil.....

Keşke iktidardan daha mantıklı daha büyük bi mualefet olsada
1.iktidar korkusundan daha titiz davranıp onlara koz vermemeye çalışsa
2.mualefet düşüncesini ana fikrini unutup çarşaflı diye tabir edilen insanlara kendi partisinin rozetini takmaya çalışmasa
3.ve keşke bu halk yapılan zamlara yapılan yolsuzluklara sessiz kalmasa ve yapılanları sineye çekmek yerine protestosunu halkın dükkanını belediyenin aracını polisin kalkanını taşlayarak yapmasa!!!!
İktidar Kuvvetli Bir Mualefetle GÜç Bulur Böyle (Anne bu bana tükürdü) muhabbeti yapanlarla değil.....

Çok doğru abi; Ülkenin bu halinde İktidar ne kadar sorumluysa, Muhalefet de en az o kadar, hatta bence daha çok sorumlu.Çünkü iktidarın görevi bu ülkeyi yönetmek.Kendi doğrularıyla yönetecekler muhtemelen.Ama muhalefetin görevi daima doğru yönetilmesi için çalışmak.Bunu şöyle düşünebiliriz; Bir öğrenci sınıfta yanlış bir cümle kurabilir, bu göze batmaz.Fakat öğretmen daima doğruyu bilmek zorundadır.Şu anda ben muhalefet olsam elimi biraz taşın altına sokardım.Nasıl İktidar ''Kendi bildiği doğruları'' adına her riski alıyorsa; ben de muhalefet olmanın gerektirdiği gibi ''Kendi Doğrularım'' adına elimden geleni yapardım.Sadece oy gayesi ile TBMM'de yer alan bir muhalefet benim gözümde aynı gaye ile siyaset yapan iktidar partiden farklı değil.Bu ülkeye öyle bir siyasi ortam lazım ki; Seçmen oy vermiş olmak için oy vermeyecek, Partiler; oy gayesi ile ''olgu'' üzerinden siyaset yapmayacak, seçimden sonra mecliste yer alan muhalefet ''Ülkeyi Yöneten Kendisiymiş'' gibi sürekli bu ülke için doğruları bulacak...

peki pek aydın yiğit sen kime atıyosun oyunu çok bilgili olarak çok merak ettim ? CHP ye oy vermeyen herkes kara cahil dimi bu memlekette. geçiceksiniz o işleri.. Başta şimdi akp değil chp olsaydı değil 30 sene 300 sene geriye giderdi memleket. Din siyaseti yapmışlar diyosun yok tencereye kapağa kandırmış. chp dediğin adamlar yıllarca insanların atatürk sevgisini sempatisini sömürmüş bi partidir. Adamın yıllardır yaptıgı mualefet vay efendim şeriat gelicekmiş vay efendim atatürk düşmanıymış. kusura bakma ama bu zamanda bunlara inanan varsa bana göre en büyük cahil odur..

aynen katılıyorum..

Bana sorarsanız asıl sorun akp de değil muhalefetedir. Neden? Çünkü muhalefet etkin değil. İktidarlar etkin muhalefetlerle giderler, onlar gönderir. Sözüm tek chp ye değil, yanlış anlaşılmasın, tüm muhalefete.

Şöyle bir durumda var ben chp'nin eski chp olduğunuda kesinlikle düşünmüyorum ve problemin bir kısmıda bu yüzden. Şuan chp dediğiniz partinin akpden pek farkı yok ne yazıkki. Akp ye değil chp ye oy verince oyunuz imfye gitmiyormu? Chp nato üyeliğine karşımı? Chp avrupa birliği üyeliğine karşımı? Chp ihtidara gelse özelleştirme politikaları izlemeyecekmi? Chp Atatürk, İnönü, ve Ecevit dönemleri dışında çifçiyi, yerli yatırım yapan sanayiciyi, esnafı, emekliyi, memuru, işçiyi, köylüyü ne kadar destekledi? Chp neo-liberal ekonomi politikası izlemiyormu?

Atatürk'ün chpsinin düşünce sistemini devam ettiren partiler/dernekler/S.T.Ö ler yokmu? tabiki var. Zaten son dönemde yapılan saldırılar onlara yapıldı...

not: kesinlikle akp taraftarı biri değilim beni bilen bilir zaten. Mesajımdan öyle anlışabileceği üzerine yazdım...

2.not: hem TR'yi bu hale getirenleri hemde chp'yi bu hale getirenleri affetmiyorum ve hakkımı helal etmiyorum. Bu devlete verdiğim her (çalıp çırpıyorlar diye) fazladan verdiğim vergi haram olsun

İkinci Dünya Savaşının bitiminden itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin gizlenen tarihini okumanızı tavsiye ederim. ? Neden bu memleket ekmeği karneyle alacak kadar muhtaç noktalara getirildi.Bu ülke kim tarafından yönlendiriliyor ve kimlere gebe bırakılıyor. Kapalı ekonomi evresinde gerçekleştirilmeye başlanan tarım reformlarına ne oldu? Demir yollarının yapımı neden durduruldu

Bu yüzden siyasi partilerin bu ülkeyi Dini, mezhebi, kültürü, ırkıyla ilgili şövenist politikaları nasıl ve neden kullandıklarıyla ilgilenmekten vazgeçelim. Neden bu ülkeyi muhtaç eden egemen güçlerden kuvvet almadan, bir siyasi partinin iktidar olamayacağı gerçeğine yoğunlaşalım.

İkinci Dünya Savaşının bitiminden itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin gizlenen tarihini okumanızı tavsiye ederim. ? Neden bu memleket ekmeği karneyle alacak kadar muhtaç noktalara getirildi.Bu ülke kim tarafından yönlendiriliyor ve kimlere gebe bırakılıyor. Kapalı ekonomi evresinde gerçekleştirilmeye başlanan tarım reformlarına ne oldu? Demir yollarının yapımı neden durduruldu

Bu yüzden siyasi partilerin bu ülkeyi Dini, mezhebi, kültürü, ırkıyla ilgili şövenist politikaları nasıl ve neden kullandıklarıyla ilgilenmekten vazgeçelim. Neden bu ülkeyi muhtaç eden egemen güçlerden kuvvet almadan, bir siyasi partinin iktidar olamayacağı gerçeğine yoğunlaşalım.

Sonuna kadar katılıyorum...

Benim ülkemin servetini bir bir satan, iletişim ağını bile yabancıların eline veren iktidar hangi düşünceye, hangi dine mensup olursa olsun Türk Milleti'ni temsil etmemeli.
Ne kadar dış güç etkisi olursa olsun, biz seçmedikten sonra kimse başımıza geçemez.
Bir miktar paraya kendini satabilen insan çok olduğu için bu şekilde yaşamaya mecburuz.

Şöyle birşey var Hakan abi; burada ''Cahil'' olarak lanse edilen okumamış,eğitimsiz,parasız,fakir insanlar değil.Okumuş,zengin ama düşüncesiz insanlar.Gökhan hocamın dediği gibi okumak sadece cahilliği alır, gerisi aynı kalır.Ben CHP'li değilim.Benim körü körüne ideolojisine bağlandığım bir partide yok zaten.Bir adam çıkar; benim büyün klişelerimi yıkar direk o adama oy veririm.Önemli olan sağ-sol,chp-mhp-akp değil; önemli olan bu ülkeye gerçekten hizmet için varolan parti veya partiler.Yaşım 20; bugüne kadar siyasete hep meraklıydım ve elimden geldiğince geçmişi/geçmişteki siyaseti araştırmaya çalıştım.Gördüğüm kadarıyla bir ''Olgu'' üzerinden siyaset yapmayan parti yok gibi. AKP ''Din'' üzerinden, CHP ''Atatürk ve Laiklik'' üzerinden, MHP ''Milli Duygular'' üzerinden siyasete girmiş. %99'u müslüman olan bir ülkede ''Din'' i başarılı bir şekilde kullanırsanız sonuca ulaşırsınız; bunun en somut örneği 7 yıllık iktidar partide :) Benim söylemek istediğim bugün bu parti %50'ye yakın bir oy alıyorsa durup düşünmek gerek ''Bu adam nasıl oldu da 2 kişiden 1'inin oyunu aldı'' diye.Sadece tencere,tava ile mi aldı? Hayır. Bu adam Tayyip Erdoğan ile aldı.Ben açık konuşmak istiyorum, Erdoğan'dan nefret ederim. Ama ''Yiğidi Öldür hakkını inkar etme'' diye bir laf var.Bu adam gerçekten ''Lider''.İyi yada kötü LİDER.Nasıl mı? Adam birincisi kendine güveniyor,hitabet yeteneği mükemmel. Yanlış yaptığını bile kendi lehine çevirecek kadar zeki. İşte bu adam bu yüzden çoğu kişiyi kendi düşüncelerine inandırabiliyor.Zamanında Amerika Liderinin karşısında bizim Başbakanlarımız ellerini önüne koyup ''El Pençe,Divan'' beklerken bu adam ayak ayak üstüne atıyor ve konuşmayı yönlendirebiliyor.Bu adamda öyle birşey varki; nerde ne yapacağını çok iyi biliyor.CHP'ye bakıyorsunuz Deniz Baykal sürekli muhalefet; ''Adın Deniz'' deseniz ''Yok Değil'' diyecek halde. MHP'ye bakıyorsunuz bir kez hükümete gelmiş 3'lü koalisyon ile. İktidara gelmeden esip,gürlerken; İktidarda olana bitene seyirci kalmış. CHP'de, MHP'de Devlet Bahçeli ve Deniz Baykal ile özdeşleşmiş gibi değişikliklere kapanmış. İşte bu yüzden ben her ne kadar Erdoğan'dan nefret etsem de Liderlik vasfını taşıdığını düşünüyorum.Bir MHP'li olarak gönül isterdi ki düşüncelerim uyuşsa da öyle bir lidere oy verseydim. Gönül isterdi ki öyle bir lider ''Vatan Haini'' olarak değil; ''Vatansever'' olarak anılsaydı.Ülkemizde her zaman olduğu gibi doğru kişiler doğru yerde değil,doğru yerde doğru kişiler yok :)

Edit: Dilerimki bu konu kilitlenmez ve insanlar düşüncelerini kurallara uygun şekilde ifade eder.TBMM'deki tartışmalar gibi değilde,çözüm bulmaya yönelik seviyeli tartışmalar olur...

ismail kesinlikle aynı şeylerden bahsediyoruz çok haklısın.

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

Benim ülkemin servetini bir bir satan, iletişim ağını bile yabancıların eline veren iktidar hangi düşünceye, hangi dine mensup olursa olsun Türk Milleti'ni temsil etmemeli.
Ne kadar dış güç etkisi olursa olsun, biz seçmedikten sonra kimse başımıza geçemez.
Bir miktar paraya kendini satabilen insan çok olduğu için bu şekilde yaşamaya mecburuz.

oda sokak ağzı kahve dedikodusu palavrası, vay efendim bir bir özelleştiriyomuş satıp satıp yiyormuş, o özelleştirilen yerleri sanki devlet bugüne kadar çok mu iyi yönetmiş ? Hersene milyar dolar açıklar, bin kişilik iş kapasitesiyle 10bin kişi çalıştırmalar, ne kadar goygoycu boş adam varsa yok bakan torunu akrabağsı bilmem nesi diye yerleştirmeler yolsuzluklar neler neler.. adamlar türkiyeyi koca bi yükten kurtardı.. Yoksa hala işe bile gelmeyen heriflerin maaşlarını biz cebimizden veriyorduk.. Devletin devlet adamının işi sanayi ticaret esnaflık değildir..

ismail kesinlikle aynı şeylerden bahsediyoruz çok haklısın.

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

oda sokak ağzı kahve dedikodusu palavrası, vay efendim bir bir özelleştiriyomuş satıp satıp yiyormuş, o özelleştirilen yerleri sanki devlet bugüne kadar çok mu iyi yönetmiş ? Hersene milyar dolar açıklar, bin kişilik iş kapasitesiyle 10bin kişi çalıştırmalar, ne kadar goygoycu boş adam varsa yok bakan torunu akrabağsı bilmem nesi diye yerleştirmeler yolsuzluklar neler neler.. adamlar türkiyeyi koca bi yükten kurtardı.. Yoksa hala işe bile gelmeyen heriflerin maaşlarını biz cebimizden veriyorduk.. Devletin devlet adamının işi sanayi ticaret esnaflık değildir..

bu yazdılarına istinaden şu an gündemde tekel işcileri var hepimiz biliyoruz. aralarında muhakkak magdur olanlar vardır amaa.. bizim dükkanımız satılan tekelin yanıbasında . cevremizin büyük cogunlugu tekel işçi memur vs. idi. gelgelelim atıyorum kamyon şöförleri vardı 2 kişiler. antepe sigara gidicek biri giderdi biri yatardı ayda tekinin direksiyon salladıgı 10 günü geçmezdi. daha ne türlü maymunluklar aklınız durur. şimdi hükümete hak veriyorum hiç bi konuda desteklemesemde. ki devletin parasının büyük bi bölümü memura gidiyo çok fuzuli memur var çook. (forumumuzda varsa namuslu memur arkadaşlar lafım onlara değil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt