Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SİZİ AFFETMİYORUM ve HAKKIMI HELAL ETMIYORUM‏

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bizi bu hallere getirenin gözü çoksın diyecem ama ülkede gözlü kimse kalmayacak!!!insanımız cahil okumuşu da okumamışı da !!!zaten okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır adam okumuş öğretmen mühendis olmuş atanamamış iş bulamamış sonra da kendini işsiz bırakanlara günlerce yalakalık yapmış ki ne olur yarı fiyatına beni şuraya işe al !!!!betet olsun her kim ki ''AMAANNN BOŞVER İŞİNİ YÜRÜT''der hepsi beter olsun....

yorumlara ve genelde çevreme bakıyorumda hep bi suçlu hazır haliyle bulunmuş, şimdiki hükümet.. cahiller oy veriyomuşta memleket bu duruma düşmüşte. şu anda mualefet yapan partide zamanında çok gelmiş geçmiş ve daha niceleri, o cahil dediğiniz halk zamanında o adamlarada oy vermiş. ne yapmışlar peki ? İhya mı etmişler ülkeyi, kriz darbe yolsuzluk cinayet hepsi gırla gitmemişmi ? Türkiye dünya standartlarındaydıda bu adamlar mı 50 sene geriye götürdü 2 dönemde... ben akp li değilim tayyip erdoğanıda sevmem ama ezip büzdüğünüz cahil dediğiniz milletten biraz üstün görüyosanız kendinizi biraz mantıklı düşünüp konuşun. suçlu seçip zan altında bırakmak çok kolay. En büyük suç kendimizde ve bu zihniyetimizde...

yorumlara ve genelde çevreme bakıyorumda hep bi suçlu hazır haliyle bulunmuş, şimdiki hükümet.. cahiller oy veriyomuşta memleket bu duruma düşmüşte. şu anda mualefet yapan partide zamanında çok gelmiş geçmiş ve daha niceleri, o cahil dediğiniz halk zamanında o adamlarada oy vermiş. ne yapmışlar peki ? İhya mı etmişler ülkeyi, kriz darbe yolsuzluk cinayet hepsi gırla gitmemişmi ? Türkiye dünya standartlarındaydıda bu adamlar mı 50 sene geriye götürdü 2 dönemde... ben akp li değilim tayyip erdoğanıda sevmem ama ezip büzdüğünüz cahil dediğiniz milletten biraz üstün görüyosanız kendinizi biraz mantıklı düşünüp konuşun. suçlu seçip zan altında bırakmak çok kolay. En büyük suç kendimizde ve bu zihniyetimizde...

büyük bi kısmımız resmen aç 2 pirinç bi bulgura oylarımızı veriyoruz..
seçimden önce düdüklü tencere dağıtıp seçimden sonra sonuçlara göre kapakları gelecek diyen AKP..velakin daha da önemlisi bi çoğumuz resmen kör cahil..anası babası eniştesi ona oy veriyo diye 2dk. durup "ulan 1dk. ben biraz araştırıyım şunları.." demeden oylarını atıyo..millet ne der diye düşünen yine aynı şekilde..bu durumda ben kendimde suç göremiyorum başa gelmeleri için velakin bi b.k yapmadığım için suçluyum o ayrı..

büyük bi kısmımız resmen aç 2 pirinç bi bulgura oylarımızı veriyoruz..
seçimden önce düdüklü tencere dağıtıp seçimden sonra sonuçlara göre kapakları gelecek diyen AKP..velakin daha da önemlisi bi çoğumuz resmen kör cahil..anası babası eniştesi ona oy veriyo diye 2dk. durup "ulan 1dk. ben biraz araştırıyım şunları.." demeden oylarını atıyo..millet ne der diye düşünen yine aynı şekilde..bu durumda ben kendimde suç göremiyorum başa gelmeleri için velakin bi b.k yapmadığım için suçluyum o ayrı..

peki pek aydın yiğit sen kime atıyosun oyunu çok bilgili olarak çok merak ettim ? CHP ye oy vermeyen herkes kara cahil dimi bu memlekette. geçiceksiniz o işleri.. Başta şimdi akp değil chp olsaydı değil 30 sene 300 sene geriye giderdi memleket. Din siyaseti yapmışlar diyosun yok tencereye kapağa kandırmış. chp dediğin adamlar yıllarca insanların atatürk sevgisini sempatisini sömürmüş bi partidir. Adamın yıllardır yaptıgı mualefet vay efendim şeriat gelicekmiş vay efendim atatürk düşmanıymış. kusura bakma ama bu zamanda bunlara inanan varsa bana göre en büyük cahil odur..

Hakan ben kime oy verdiğimi söylemedim ki.. :)

velakin son 2 dönemdir adam gibi bi topluluk ya da daha doğrusu olması gerektiği gibi bi yolda olmadıklarından pek de seçenek yoktu hala da yok..CHP'de Deniz Baykal kanın tazelenmesine izin vermediği sürece bu da böyle gider..siyaset artık biraz cingenlik yaparak yapılıyo AKP'den beri..AKP'nin yediği haltların ne haddi ne hesabı var resmen..o tencere kapak olayı çok masum kalıyo..sadece son 1 aydır yaşanan tartışmaların zamanları da sırası da resmen saatli bomba gibi..

Atam herşeyi söylemiş neler olabileceğini ozamandan görmüş ama bizler okadar kör olmuşuzki insanlar artık gözlerini açması lazım

şu andaki siyasi durumla ilgili yorum yapmayacağım ama insalla ATATÜRK gibi birisi tekrar gelir..

Şöyle birşey var Hakan abi; burada ''Cahil'' olarak lanse edilen okumamış,eğitimsiz,parasız,fakir insanlar değil.Okumuş,zengin ama düşüncesiz insanlar.Gökhan hocamın dediği gibi okumak sadece cahilliği alır, gerisi aynı kalır.Ben CHP'li değilim.Benim körü körüne ideolojisine bağlandığım bir partide yok zaten.Bir adam çıkar; benim büyün klişelerimi yıkar direk o adama oy veririm.Önemli olan sağ-sol,chp-mhp-akp değil; önemli olan bu ülkeye gerçekten hizmet için varolan parti veya partiler.Yaşım 20; bugüne kadar siyasete hep meraklıydım ve elimden geldiğince geçmişi/geçmişteki siyaseti araştırmaya çalıştım.Gördüğüm kadarıyla bir ''Olgu'' üzerinden siyaset yapmayan parti yok gibi. AKP ''Din'' üzerinden, CHP ''Atatürk ve Laiklik'' üzerinden, MHP ''Milli Duygular'' üzerinden siyasete girmiş. %99'u müslüman olan bir ülkede ''Din'' i başarılı bir şekilde kullanırsanız sonuca ulaşırsınız; bunun en somut örneği 7 yıllık iktidar partide :) Benim söylemek istediğim bugün bu parti %50'ye yakın bir oy alıyorsa durup düşünmek gerek ''Bu adam nasıl oldu da 2 kişiden 1'inin oyunu aldı'' diye.Sadece tencere,tava ile mi aldı? Hayır. Bu adam Tayyip Erdoğan ile aldı.Ben açık konuşmak istiyorum, Erdoğan'dan nefret ederim. Ama ''Yiğidi Öldür hakkını inkar etme'' diye bir laf var.Bu adam gerçekten ''Lider''.İyi yada kötü LİDER.Nasıl mı? Adam birincisi kendine güveniyor,hitabet yeteneği mükemmel. Yanlış yaptığını bile kendi lehine çevirecek kadar zeki. İşte bu adam bu yüzden çoğu kişiyi kendi düşüncelerine inandırabiliyor.Zamanında Amerika Liderinin karşısında bizim Başbakanlarımız ellerini önüne koyup ''El Pençe,Divan'' beklerken bu adam ayak ayak üstüne atıyor ve konuşmayı yönlendirebiliyor.Bu adamda öyle birşey varki; nerde ne yapacağını çok iyi biliyor.CHP'ye bakıyorsunuz Deniz Baykal sürekli muhalefet; ''Adın Deniz'' deseniz ''Yok Değil'' diyecek halde. MHP'ye bakıyorsunuz bir kez hükümete gelmiş 3'lü koalisyon ile. İktidara gelmeden esip,gürlerken; İktidarda olana bitene seyirci kalmış. CHP'de, MHP'de Devlet Bahçeli ve Deniz Baykal ile özdeşleşmiş gibi değişikliklere kapanmış. İşte bu yüzden ben her ne kadar Erdoğan'dan nefret etsem de Liderlik vasfını taşıdığını düşünüyorum.Bir MHP'li olarak gönül isterdi ki düşüncelerim uyuşsa da öyle bir lidere oy verseydim. Gönül isterdi ki öyle bir lider ''Vatan Haini'' olarak değil; ''Vatansever'' olarak anılsaydı.Ülkemizde her zaman olduğu gibi doğru kişiler doğru yerde değil,doğru yerde doğru kişiler yok :)

Edit: Dilerimki bu konu kilitlenmez ve insanlar düşüncelerini kurallara uygun şekilde ifade eder.TBMM'deki tartışmalar gibi değilde,çözüm bulmaya yönelik seviyeli tartışmalar olur...

@ ismail:
Yanlış yaptığını bile kendi lehine çevirecek kadar zeki. İşte bu adam bu yüzden çoğu kişiyi kendi düşüncelerine inandırabiliyor.

Cahillikle kastettiğimiz şeyi sen burada açıklamışsın zaten kardeşim.Bir insan istediği kadar okusun etsin ama kendi düşüncesi yerine başkalarının düşüncelerinin peşine kapılıp giderse zaten cahildir,ister tencere tavayla ister parayla pulla.Buraya çok şey yazılabilir ama maalesef konu amacını açmış olur.

@ ismail:
Yanlış yaptığını bile kendi lehine çevirecek kadar zeki. İşte bu adam bu yüzden çoğu kişiyi kendi düşüncelerine inandırabiliyor.

Cahillikle kastettiğimiz şeyi sen burada açıklamışsın zaten kardeşim.Bir insan istediği kadar okusun etsin ama kendi düşüncesi yerine başkalarının düşüncelerinin peşine kapılıp giderse zaten cahildir,ister tencere tavayla ister parayla pulla.Buraya çok şey yazılabilir ama maalesef konu amacını açmış olur.

İşte ben o adamın yaptığı yanlışın ve kendi lehine çevirmeye çalıştığının farkındayım.Ama başkaları olmayabilir.O yüzden dediğin gibi cahillik sadece okumamak değil; enine-boyuna düşünmemektir. Ben çok mu bilgiliyim,herşeyi biliyor muyum? Tabiki Hayır. Ama en azından bilgim çerçevesinde, bütün boyutlarıyla düşünmeye çalışıyorum.Ben oy verirken ülkeyi kurtarmak benim elimdeymiş gibi düşünüyorum.Sanki ben 70 milyonun yerine düşünüyormuşum gibi sorumluluk altına sokuyorum kendimi.Ama sonuçta vicdanım rahat evime dönüyorum. Benim için oy kullanmak; pazar günü yarım saatlik ''Mecburi Görev'' değil yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt