Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sönmeyen kızdırma bujisi ikazı

habiboglu

Kayıtlı Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar.
Seat Ibiza signo 2004 amf yokuş inerken ya da çıkarken kızdırma bujisi ikazı yakmaya başlamıştı. Sönüp yanıyordu. bir sure sonra hiç sönmeden yanmaya başladı. Bu arada far açıkken kontaktan anahtarı alınca ses çıkaran far uyarısı da çalışmıyor onuda fark ettim.
Kızdırma bujisi kontrol ettiler 3üde bozuk çıktı. Aracı 2. El aldim 194,000 km de 1 yıldır bende aracımdan memnunum.

3 adet kızdırma bujisi değişti birisi denso 2si Bosch lakin bu yay şeklindeki ikaz yine sürekli yanıp sönüyor. Cihaza bağlandığında hata silme yaparken fren müşürü uyarısı çıkıyor ama fren lambaları normal çalışıyor hiç bir arıza yok. Arabanın çekişinde vs sıkıntı yok. Sizce sorun ne olabilir.

Aküde sıkıntı olabilir mi acaba kontrol ettirdiniz mi?

Aküyü avometre ile ölçtüm. Yeni kadar iyi voltajı zaten tek marş alıyor sadece ilk marşta biraz sarsıntı hissediyorum.
Acaba kızdırma bujisi rölesi mi arızalı, kontrol etmek istiyorum da yeri nerde bilmiyorum. Bu arada hız sabitleyici de çalışmıyor. Her arızada çalışmamak için programlı da olabilir mi biliyorum

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt