Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

rolanti sensörü..!!

akin

Kayıtlı Üye
arkadaşlar leonum(2007) rolantide çalışırken gaz alıp veriyo sanıyorum ''rölanti sensöründen ??'' kaynaklanıyo.işin ilginç yanı klimayı açınca normale dönüyo..
1) başka fikri olan varmı??neden böyle yapar..
2) ilgili parçaları temizletmek yeterli olur mu? değiştirmek mi gerekir?
3) mert abi bu işi halletmek bana ne kadara mal olur??(45bin bakımı yapıldı,48bindeyim)

rolanti sensörü nedir ilk defa duydum.. :)

bence benzinden olabilir..
klima açınca devir biraz yükseldiği için elektronik olarak rolanti normale dönüyo olabilir..
benzin filtresi, hava filtresi diğer olabiliteler bence..ya da motor boğazı..

Akın senin aracının rölanti sensörü diye bir parçası yok. Boğaz kelebek kontrol üniten kirlenmiş olma ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Boğaz temizlenip adaptasyon ve ayarı yapıldıktan sonra düzelecektir diye tahmin ediyorum ama önce bir diagnosa bağlanması şart aracın. Bir servise uğra bence :D Maliyetine gelince eğer boğaz ı söküp temizlenirse 30 tl civarı bir şey yok üzerinde temizlerlerse ben bir şey almak yerine işi yapan ustaya bir şeyler atmasını rica ediyorum ki o da genelde bir 20 tl ye mal olur :D

45binde boğaz kelebeği temizlenmişti demekki yeniden kirlenmiş..bu arada ben lpg ile kullanıyorum daha temiz olması gerekmiyo mu??zaten lpg de çalışırken düzgün çalışıyo..ilk gaza geçene kadarki benzinle çalışma sürecinde düzensizlik var.. :(

Off desene lpg işini. Abi o zaman servis yolu direk. Manifoldu deliyorlar lpg ciler sizin monifoldun üst kısmı klepelerin olduğu bölümde plastik ve dandik plastik yapıştırıcıları ile iptidai yöntemlerle o bölümleri tıkıyorlar onlarda zamanla hava almaya başlıyor iyi bir kontrol etmek gerekiyor aracı senin buradan ahkam kesmekle olacak iş değil maalesef. LPG varsa sorunda var demektir benim gözümde :)

Off desene lpg işini. Abi o zaman servis yolu direk. Manifoldu deliyorlar lpg ciler sizin monifoldun üst kısmı klepelerin olduğu bölümde plastik ve dandik plastik yapıştırıcıları ile iptidai yöntemlerle o bölümleri tıkıyorlar onlarda zamanla hava almaya başlıyor iyi bir kontrol etmek gerekiyor aracı senin buradan ahkam kesmekle olacak iş değil maalesef. LPG varsa sorunda var demektir benim gözümde :)

peki böyle kullanmanın zararı varmı, en azından diğer servis zamanına kadar? çünkü gaza geçince normal çalışıyo.

Akın arızanın ne olduğunu bilemiyorum ki net olarak. Bir diagnos a bağlattırmak için servise uğrakii teşhis konsun en azından belki başka bir şeydir ?

ok mert abi teşekkür ederim..servis yolu gözüktü bana..iyi bayramlar..

rolanti sensörü nedir ilk defa duydum.. :)

bence benzinden olabilir..
klima açınca devir biraz yükseldiği için elektronik olarak rolanti normale dönüyo olabilir..
benzin filtresi, hava filtresi diğer olabiliteler bence..ya da motor boğazı..

baba sen servis danışmanı yada motor ustası gibi işler yapsana..teşhislerin genelde doğru oluyo.. :) klima tezin tuttu..

Geri
Üst Alt