Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Renault skandala rağmen devam dedi

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Renault, 2008 Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalının ardından, federasyon ile görüşerek, Formula 1'de kalacağını bildirdi.

Skandalın patlak vermesinin ardından Fransız otomobil üreticisinin Formula 1'den çekileceği yönünde spekülasyonlar yapılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine Renault'dan FIA'ya, şampiyonadaki mücadeleye devam edeceklerine dair bir açıklama yapıldı.

Paris'teki Dünya Motor Sporları Konseyi oturumunda FIA yetkililerine sunulan yazıda, olayın Renault'nun imajını zedelemesi ve birçok otomobil üreticisinin çekilmesine neden olan mali krize rağmen, F1'de kalarak, bu spora katkıda bulunmaya devam etme kararı verildiği vurgulandı.

Renault, geçtiğimiz yıl yaşanan olaylar çerçevesinde, benzer hadiselerin tekrarlanmasının önüne geçilmesi için, takımda yeni bir yapı oluşturulacağını duyurdu.

Takımdaki üst düzey isimlerin böyle bir hareketi gerçekleştirmiş olmasına kendilerinin de inanamadıklarını belirten Renault yönetimi, sözkonusu kişilerin özelde Renault F1 takımının, genelde ise Formula 1'in çıkarlarına zarar verdiğini söyledi.

Açıklamada ayrıca, "Renault F1, takım içinde yeni bir yapı inşa edecek ve bu tür olayların bir daha asla meydana gelmemesi için iç prosedürünü gözden geçirecektir" denildi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt