Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

'Renault belgelerini kimin sızdırdığını bulmak imkansız'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
fia-2.jpg


FIA, Renault'nun Singapur GP'de kasıtlı olarak kaza yaptırtığı iddialarıyla ilgili dava dosyalarını basına kimin sızdırdığını tespit etmenin imkansız olacağını belirtti.

FIA yetkilileri, davaya ilişkin dosyanın Dünya Motor Sporları Konseyi üyelerine dağıtılmasından birkaç gün sonra, belgelerin çeşitli medya kuruluşularında yayınlandığını kaydetti.

Renault ve Formula 1 Takımlar Birliği (FOTA), gizli bilgilerin yer aldığı belgelerin basına sızmasına tepki gösterirken, FIA, konuya ilişkin kapsamlı bir araştırma başlattığını duyurdu. Federasyon, benzeri bir durumun gelecekte tekrarlanmaması için de, belgelerin dağıtım şekillerinde değişiklik yapılacağını bildirdi.

Bunun birlikte FIA Başkanı Max Mosley, federasyonun, bu belgeleri basına kimin sızdırdığını hiçbir zaman ortaya çıkaramayacağını söyledi.

Mosley, "Gizli belgelerin basına sızması üzücü bir olay. Bunlar ilgili yerlere dağıtılırken, gizli oldukları belliydi ancak sonuçta, kimin bunları sızdırdığını belirlemek imkansız" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt